Suriye'den Kilis'e havan mermisi düştü

Suriye'deki çatışmalar sırasında atılan bir havan mermisi Kilis'e düştü, merminin düştüğü yerde iki metrelik çukur oluştu

Genel 13.01.2016, 16:57 13.01.2016, 16:57
Suriye'den Kilis'e havan mermisi düştü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de IŞİD ile muhalifler arasında süren çatışmalar sırasında ateşlenen bir havan topu mermisi sınırı aşarak Türkiye tarafına düştü. Havan mermisi sınıra yakın, Yavuzlu Köyü Ekincik Mezrası'nda boş araziye düşerken, gece ise sınır hattındaki bir karakola açılan taciz ateşine misliyle karşılık verildi.

Kilis'in karşısındaki Suriye’nin Azez kentine bağlı Mırıdin ve Halfeti köylerinde IŞİD ile muhaliflerin oluşturduğu Fetih Ordusu arasındaki çatışmalar aralıklarla sürüyor.

İddiaya göre, dün gece çatışmalar sırasında sınır hattındaki Yavuzlu Köyü yakınlarında bulunan Şehit Mehmet Hudut Karakolu'na Suriye tarafından taciz ateşi açıldı. Bunun üzerine sınır hattında konuşlu obüslerle taciz ateşinin açıldığı bölgeye angajman kuralları kapsamında misliyle karşılık verildi.

HAVAN MERMİSİ DÜŞTÜ

Sabah saatlerinde de aynı bölgede IŞİD mensupları ile muhalifler arasında çatışmalar aralıklarla devam etti. Öğleden sonra Suriye'nin Mıridin Köyü'nde süren çatışmalar sırasında ateşlenen bir havan mermisi, sınırı aşarak Yavuzlu Köyü Ekincik Mezrası'nda boş araziye düştü.

Kimsenin bulunmadığı bölgeye düşen havan mermisi, ihbar üzerine araziye gelen güvenlik güçlerinin incelemesinin ardından bomba imha uzmanları tarafından incelenmek üzere İl Jandarma Komutanlığı'na götürüldü. Bu arada havan mermisinin düştüğü arazide 2 metre derinliğinde çukur oluştuğu görüldü. Bölgede aralıklarla çatışmalar devam ederken, güvenlik güçleri sınır hattında önlemlerini artırdı.        

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?