banner39

Suriyeli mültecilere battaniye yardımı

Nehir Derneği tarafından Türkiye Suriye sınırında bekletilen Suriyeli mültecilere 2000 adet çift kişilik battaniye yardımı yapıldı.

Genel 17.12.2012, 20:20 17.12.2012, 20:26
Suriyeli mültecilere battaniye yardımı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Nehir Derneği tarafından Türkiye Suriye sınırında bekletilen Suriyeli mültecilere 2000 adet çift kişilik battaniye yardımı  yapıldı. Uluslararası Yardım Konvoyu ve Nehir Derneği işbirliği ile bir süredir kış şartlarına rağmen sınırda bekletilen ve sayıları 20.000 civarında olan çocuk,kadın ve yaşlı insanlardan oluşan derme çatma çadır ve brandaların altında yaşamak zorunda bırakılan Suriyelilere 2000 adet çift kişilik battaniye yardımları ulaştırıldı.

Haziran 2011 tarihinden bu yana,Suriye'deki olaylardan ve karmaşadan kaçarak Hatay'a  sığınan Suriyeli Mültecilere yardım ulaştırmaya çalışan ve İnsani  yardım organizasyonlarına yardımcı olan Nehir Derneği, eğitim ,kültür ve sosyal çalışmaların yanında ihtiyaç sahiplerine yardım yapmanın ve yardımları ulaştırmanın    gayreti içindedir.

 Bölgemizde yaşanan kış şartlarına rağmen,yağmur ,çamur ve barınacak düzgün bir çadırlarının bile olmaması  durumu karşısında çaresiz bir şekilde Türkiye'nin kendilerini sınırdan içeri almasını bekleyen Suriyeliler , en fazla battaniyeye ve ilaca ihtiyaç duyuyorlar.Gıda ve temiz su ihtiyacının da devam ettiği belirtiliyor.

 

 

 

 

 

 

 

banner53
Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?