banner39

banner35

Suriye'ye yardımlar devam ediyor

İHH İnsani Yardım Vakfı Çubuk Temsilciliği tarafından Suriyelilere 2 tır dolusu gıda maddesi ve oyuncak gönderildi.

Genel 23.02.2014, 19:34 23.02.2014, 19:44
Suriye'ye yardımlar devam ediyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ankara'nın Çubuk ilçesinde Çubuk Yardım Platformunun başlattığı yardım kampanyasında toplanan 2 tır dolusu gıda maddesi ve oyuncak Suriyelilere gönderildi.

PTT Caddesi’ndeki depoda bir araya gelen İnsani Haklar ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde oluşturulan platformun üyeleri, toplanan yardım malzemelerini tıra yükledi. Yükleme işleminin ardından Atatürk Parkı'nın önüne konuşlandırılan tıra hayırseverler de gün boyu katkıda bulundu.

İHH İnsani Yardım Vakfı Çubuk Temsilcisi Abdülhamit Ateş, yardım parasıyla alınan bir tır dolusu unun da araçla yola çıktığını belirterek, "Çubuk’tan Suriye’ye yardım tırlarımızın 4’üncüsünü bugün gönderiyoruz. Özellikle bu tırımızda çocuklarımızın oyuncak hediyeleri ağırlıkta. Suriye’de 10 bine yakın çocuk ölümü tespit edildi. Bu turda kardeş dayanışmasında farklılık var. Halkımızdan çok ciddi teveccüh var. Sivil toplum örgütleri olarak bize düşen oradaki insanlara acilen yardım yapmaktır, elimizden geldiği kadar yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz’’ diye konuştu.

Kampanyanın devam edeceğini kaydeden Ateş, 2 tır ürünün yaklaşık 180 bin lira tutarında malzemeyle dolu olduğunu anlattı.

Yardım malzemesi yüklü tır, okunan duanın ardından yola çıktı.

 

 

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?