Sürücüler 'Ücretsiz geçiş'e inanamadı

İstanbul'daki köprülerde trafik yığılmalarına son vermek için getirilen ücretsiz geçiş uygulaması komediye dönüştü. Bazı sürücüler ücretsiz geçişe inanmazken, bazıları ise ücretsi saati beklemek için trafiği tıkadı

Sürücüler 'Ücretsiz geçiş'e inanamadı

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri'nden trafik yığılmalarına son vermek için onarım bitene kadar sürecek ücretsiz geçiş, gece yarısı saatler 24.00'ü gösterdiğinde başladı.

Haberturk'ün haberine göre köprü yoluna giren sürücüler, saatler 23.55'i gösterdiğinde ücretsiz geçişten yararlanmak için 10 kilometre hızla seyredince araç kuyruğu oluştu.

Birçok sürücü de araçlarını yolun sağına çekerek saatin dolmasını bekledi. Ücretsiz geçiş yazısı OGS gişelerinin üzerine bir pankartla asıldı. Ayrıca görevliler de sürücüleri uyararak geçişin ücretsiz olduğunu bildirdi. Ücretsiz geçişten haberi olmayan bazı sürücüler, "Bu kamera şakası. Ben ceza yemem" diyerek KGS kartını makineye uyarı yazılarına rağmen sokmaya çalıştı. Saat 00.30'da birçok sürücünün OGS yerine KGS'ye geçmek için gişeler önünde manevra yapması şaşkınlıkla karşılandı.

Görevlilerin 1 saat sonra bağırmaktan sesleri kısıldı. Buna rağmen KGS gişelerinde araç kuyrukları oluştu.

Ücretsiz geçiş uygulaması Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki bakım ve onarım çalışmaları sonrası hem Avrupa hem de Asya Yakası'na geçişlerde artan trafiğin rahatlamasını amaçlıyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2012, 18:09
banner53
YORUM EKLE

banner39