Tablette en düşük teklif Vestel'e ait

Dün yapılan tablet ihalesinde en düşük yazılı teklifi vestel verdi, ihalenin pazarlık oturumu bugün de devam edecek

Tablette en düşük teklif Vestel'e ait

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığı, Fatih Projesi kapsamında dokuzuncu sınıf öğrenci ve öğretmenlerine dağıtılmak üzere 675 bin tablet bilgisayar, 550 bin kılıf ve 125 bin klavye alımı ihalesini dün Ankara'da yaptı. Yazılı en düşük teklifi veren firma Vestel oldu.

İhaleye 7 yatırımcı grubu teklif verirken, bunlardan ikisi kapalı zarfların açılmasının ardından ihaleden çekildi. Tablet bilgisayar alımı ihalesinde yazılı en düşük teklifi 303,7 milyon lira ile Vestel verdi. Dün öğleden sonra pazarlık oturumuyla sonlandırılması planlanan ihale, yatırımcılardan gelen süre uzatım teklifiyle bugün 16.30'da sonuçlandırılacak.

Dünkü ihalede teklif sahipleri Data Teknik-Pasifik Grup Yayıncılık, Samsung Elektronik, Hewlett Packard, Casper-Exper-Probil, Vestel VESTL.IS, Telpa Telekom ve C5 Elektronik oldu. Kapalı teklif zarflarının açılmasının ardından Samsung ve Hewlett Packard ihaleden çekildiğini bildirdi. Kapalı zarflardan çıkan en düşük teklif ise 303,7 milyon lira ile Vestel'e ait. En uygun teklif sahibinin Vestel olduğunun açıklanmasının ardından şirketin hisseleri saat 16.07 itibarıyla yüzde 3,19 artışla 1,95 liraya yükseldi. İhaleye katılan şirketleri İhale Komisyonu Başkanı ve MEB Eğitim Bilişim Sistemleri Grup Başkanı Özkan Günday açıkladı.

2013 Haziran ayında yapılan 10,6 milyon adet tablet bilgisayar alım ihalesinin değerlendirme süreci devam ederken, müfredat uyarınca bu yıl dokuzuncu sınıfların kullanması gereken tablet bilgisayarların alımı için ek ihale düzenlendi.

Fatih Projesi kapsamında alınacak 10,6 milyon tablet bilgisayar seti alım ihalesi için 24 Haziran'da 11 şirket ön yeterlilik müracaatında bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2013, 08:23
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
HACI
HACI - 7 yıl Önce

En dusuk teklifi veren,vestel ihaleyi alan baskasi.Herzaman soyluyorum hukumeti yiyecek olan muhalefet degil,kendi burokratlaridir.Bu nasil bi anlayis.Ben yurt disinda yasayan biriyim.Ama biliyorumki vestelin kalitesini bilmeyen yoktur.Burda bile tabletler 9 inch ekran tl olarak 240 tl.Nasil oluyorda 2-3 katina hizmet aliniyor.Kokusu cikar unutmayin

banner39