banner15

Taksim'de Kur'an yakmaya tepki eylemi

ABD'de İslam düşmanlarının Kur'an-ı Kerim yakmasına bir tepki de bugün saat 12.00'da İstanbul Taksim'de verilecek.

Taksim'de Kur'an yakmaya tepki eylemi

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Kuran-ı Kerim'e karşı yapılan saldırı ve hakaretleri protesto amacıyla bugün Saat 12:00'de Taksim'de bir protesto eylemi düzenleniyor.

Kardeşlik Platformu tarafından düzenlenip birçok sivil toplum kuruluşunun da destek vereceği protesto eylemi, Taksim'deki Ağa Camii önünde başlayacak.

Kardeşlik Platformu adına bir açıklama yapan Ömer Ekşi, Kur'an-ı Kerim'in yakılması eyleminin bütün dünya müslümanlarının mukaddesatına yapılmış alçakça bir saldırı olduğunu belirterek "hiç bir müslüman’ın böylesi bir saldırı karşısında sessiz ve tepkisiz kalması beklenemez. Bizler Kardeşlik Platformu olarak, İslami değerlere yönelik küresel çapta sürdürülmekte olan saldırılara karşı sesimizi yükseltmek ve aynı zamanda Kur'an-ı Kerim'in hayatımızın yegane rehberi olduğunu haykırmak amacıyla bu eylemi düzenliyoruz" dedi.

Saat 12:00'de Taksim Ağa camii önünde başlayacak olan protesto eylemine bütün müslümanları katılmaya davet eden Ekşi, "bizlerin vereceği cevap, ortaya koyacağı tavır, sergileyeceği eylem, aynı zamanda emperyalist ve Siyonistlere karşı mücadele kararlılığımızın da bir göstergesidir. İslam dünyasını işgal ve talan eden, masum ve savunmasız yüz binlerce müslümanı katleden, şimdi de mukaddes kitabımız Kur'an-ı Kerim'i yakmaya yeltenen bu azılı İslam düşmanlarına karşı mücadele sahnesini hiç bir zaman terketmeyecek, İslami değerleri savunma noktasında hiç bir mücadeleden geri adık atmayacağız" dedi.

Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırıları protesto ederken şehid olan Keşmirli ve Afganistanlı kardeşlerimize dikkat çeken Ekşi, "bu kardeşlerimiz yüce Kur'an uğruna kendilerini feda edip kanlarını Allah'a kurban sunarlarken, bizlerin de en azından protesto gösterilerimiz ile Kur'an'a sahip çıkma şuur ve sorumluluğunu göstermek durumundayız. Bunun için de bütün kardeşlerimizi yarınki protesto eylemimize katılmaya, seslerimizi hep birlikte yükseltmeye çağırıyorum" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2010, 15:07
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35