banner15

Tarık Akan'ın ağabeyinden muhabire 'Nazım' fırçası

Hastanede ölen Tarık Akan'ın cenazesinin kaçırıldığı ileri sürülüyor. Akan'ın ağabeyi Turgut Üregül, bir muhabirin "Cenaze için Nazım Hikmet Kültür Vakfı ile konuştunuz mu?" şeklindeki sorusuna sert tepki gösterirken, Akan'ın oğlundan amcasına eleştiri geldi

Tarık Akan'ın ağabeyinden muhabire 'Nazım' fırçası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bugün hayatını kaybeden Tarık Akan'ın ağabeyi Turgut Üregül, kardeşinin cenazesinin kaçırıldığını iddia etti. Turgut Üregül, sanatçının öldüğü hastane önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kardeşinin cenazesiyle ilgili kendilerine bilgi verilmediğini de söşyledi.

KOMÜNİSTLERİ SEVMEM

Üregül, kardeşinin cenazesinin ortada olmadığını anlatırken, bir muhabirin "Nazım Hikmet Kültür Vakfı ile konuştunuz mu?" şeklindeki sorusu üzerine birden sinirlendi. Akan'ın ağabeyi, muhabire şu sözlerle tepki gösterdi; "Hanımefendi komünistleri sevmem. Bilmem benim onlarla hiçbir işim yok. Nazım Hikmet kim ya? Ben siyasetçi değilim, ilgilendirmez beni onlar. Nazım Hikmet'e mi soracağız bunu, ne demek istiyorsun sen? Ben ağabeyiyim diyorum bana ne anlatıyorsun sen.

BUNLAR REZİL YA

O komünistlerle alakalı. Hastanede 3-4 aydır yatıyor haberiniz var mı? Hastane bilgi vermiyor. Yazık bu hastaneye. Bunlar rezil ya. Cenaze yakınlarına, ağabeyine verilmez mi? Muhasebeye geldiğinde 10 bin lira para isterler. Bu hastaneyi yazın."

TARIK AKAN'IN OĞLU AMCASINA KIZDI

Tarık Akan'ın ağabeyinin sert açıklamalarından sonra, Akan'ın oğlu Barış Zeki Üregül'den de bir açıklama geldi. Barış Zeki Üregül, amcasının şov amaçlı konuştuğunu söyledi.

"ŞOV AMAÇLI KONUŞUYOR"

Tarık Akan'ın son anlarında yanında bulunan oğlu Barış Zeki Üregül, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

"Babam 3 haftadır hastanede tedavi görüyordu. Bodrum’dayım derken babam hastanedeydi. Orada sadece 1 hafta tatil için kaldı, hastalığı ağırlaştı ve yatış verdiler. Dün gece 1’de biz üç çocuğu başındayken vefat etti. Babam sadece biz ailesi için değil. Tüm Türkiye için önemli biriydi. Şimdi yalan yanlış iddialar atan o şahıs (ağabeyi Turgut Üregül) şov amaçlı hastanenin önünde konuşuyor. Gerekli açıklamayı yapmak istedim çünkü bizim kaybımızdan reklam yapmaları çok can acıtıcı.

Cenaze kayıp’ demesi çok garip, biz şu an babamızın vefat işlemleriyle ilgilenirken aşağıda konuşma yapan kişinin yıllardır babamın olduğu yere bile yaklaşamaması herkesçe biliniyordu."

CENAZE PAZAR GÜNÜ

Tarık Akan için pazar günü Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde saat 10:00'da tören yapılacak. Törenin ardından Akan'ın cenazesi, Teşvikiye Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Bakırköy'deki aile kabristanına gömülecek.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2016, 14:47
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35