banner39

'Tarık Haşimi misafirimiz, sahip çıkarız'

Bakan Atalay, Interpol tarafından hakkında yakalama kararı çıkarıldığı iddia edilen Tarık Haşimi için "sahip çıkarız" dedi

Genel 10.05.2012, 13:48 10.05.2012, 13:48
'Tarık Haşimi misafirimiz, sahip çıkarız'

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi hakkında Interpol'ün kırmızı bülten çıkarmasına ilişkin, "Biz misafirperver bir ülkeyiz. Şu anda Haşimi ülkemizde misafir. Biz misafire sahip çıkarız. Türkiye'nin misafir ağırlama konusunda hassasiyetleri var" dedi.

Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde AK Parti ilçe hizmet binasının açılışına katılan Başbakan Yardımcısı Atalay, gazetecilerin Interpol'ün Haşimi hakkında "kırmızı bülten" çıkarmasıyla ilgili soruları üzerine, Irak'ta üzücü ve tatsız olaylar yaşandığını ifade etti.

Bu konudaki gelişmeleri Dışişleri Bakanlığı'nın hassasiyetle takip ettiğini belirten Atalay, "Biz misafirperver bir ülkeyiz. Bu konudaki gelişmeleri hassasiyetle takip ediyoruz. Şu anda Haşimi ülkemizde misafir. Biz misafire sahip çıkarız yani bir misafire nasıl muamele ediliyorsa Türkiye onu yapar. Türkiye'nin misafir ağırlama konusunda hassasiyetleri vardır. O hassasiyetleri koruruz biz. Misafirimizi ağırlamaktan hoşnutluk duyarız" diye konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?