Tatlıses saldırısında 4 yeni tutuklama

İbrahim Tatlıses’se düzenlenen saldırı ile ilgili soruşturmada 4 kişi daha tutuklandı

Genel 21.03.2011, 22:16 22.03.2011, 09:31
Tatlıses saldırısında 4 yeni tutuklama

İbrahim Tatlıses’e yapılan silahlı saldırıyla da bağlantısı olduğu belirtilen terör örgütüne yönelik soruşturma kapsamında adliyeye getirilen 9 zanlıdan 4'ü tutuklandı.

Terör örgütüne yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan biri avukat 9 zanlıdan 5'i tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmişti. Hakim karşısına çıkan şüpheliler Bülent Altun, Abdulvahap İş, Nihat Şimşek ve avukat Ruhşen Mahmutoğlu terör örgütüne üye olmaktan tutuklandı. Emin Birdal ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İstanbul’da sansasyonel eylem hazırlığında oldukları ileri sürülen şüphelilerin yaklaşık bir yıldır takip altında oldukları ifade edildi. Tatlıses saldırısından sonra zanlıların bu olayla bağlantısının da tespit edildiği kaydedildi. Bu bağlantı nedeniyle operasyonun planlanandan erkene alındığı ve şahısların gözaltına alındığı belirtildi.

Cezaevine götürülmek üzere polis minibüsüne bindirilen tutuklular, “Bu bir siyasi komplodur” şeklinde bağırdı. Adliye önünde toplanan şüpheli yakınları da tutuklama kararına tepki gösterdi.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?