banner39

Tatlıses'e saldırı davasında karar

İbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırıya ilişkin 7'si tutuklu 12 sanığın yargılandığı davada 9 sanık 7 yıl 1 ay ile 36 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

Genel 29.03.2013, 20:40 29.03.2013, 20:40
Tatlıses'e saldırı davasında karar

Sanatçı İbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırıya ilişkin 7'si tutuklu 12 sanığın yargılandığı davada 9 sanık, 7 yıl 1 ay ile 36 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezalarına çaptırıldı. 3 sanığın ise tüm suçlardan beraatine hükmedildi.

İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Abdullah Uçmak'ın da aralarında bulunduğu 7 tutuklu sanık ile tutuksuz sanıklar Emin Birdal ve Ruhşen Mahmutoğlu katıldı.

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, tutuklu sanık Abdullah Uçmak'ın, ''suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmak ve yönetmek'' suçundan 5 yıl, sanatçı İbrahim Tatlıses'e yönelik ''nitelikli kasten öldürmeye teşebbüs etmek'' suçundan 18 yıl, mağdur Ahmet Taşçı'ya yönelik ''nitelikli tehdit'' suçundan 2 yıl 6 ay, Tatlıses'in asistanı Buket Çakıcı'ya yönelik ''olası kastla nitelikli ağırlaşmış yaralama'' suçundan 4 yıl ve ''6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet etmek'' suçundan da 7 yıl olmak üzere, toplam 36 yıl 6 ay hapisle cezalandırılmasına hükmetti.

Heyet, Uçmak'ın, ''devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozmak'', Ahmet Taşçı'ya yönelik ''silahlı tehditte bulunmak'' ve Hakan Çalışkan'a yönelik ''olası kastla öldürmeye teşebbüs etmek'' suçlarından ise bu suçları işlediği sabit görülmediği için beraatini kararlaştırdı.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?