banner39

TBMM İdare amirleri arasında görev dağılımı

TBMM Başkanlık Divanı İdare amirleri arasında görev dağılımı yapıldı. AK Partili Uslu Güvenlik Koordinasyon Kurulundan, AK Partili Gündoğdu da Basınla İlişkiler Kurulundan sorumlu olacak

Genel 13.01.2016, 18:12 13.01.2016, 18:12
TBMM İdare amirleri arasında görev dağılımı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

TBMM Başkanlık Divanı toplantısında, İdare amirleri arasında görev dağılımı yapıldı. Buna göre AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu Güvenlik Koordinasyon Kurulundan, AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu Basınla İlişkiler Kurulundan sorumlu olacak.

Başkanlık Divanı, TBMM Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında toplandı.

Alınan bilgiye göre, toplantıda, bazı gündem maddeleri hakkında kararlar alınırken, görüşülemeyen konuların gelecek hafta yapılması planlanan toplantıda ele alınması kararlaştırıldı.

Toplantıda, 18 ihtisas komisyonunun yanı sıra Anayasa ve Adalet Komisyonu üyelerinden kurulu Karma Komisyon Başkanlığının; 26. Dönem 1. Yasama Yılı süresince, TBMM Genel Kurulunun toplantı saatlerinde de görüşme yapması kararı alındı.

TBMM'nin Latin Amerika Parlamentosuna (PARLATİNO) bölge dışı temsilci üye olması ve uluslararası gruplara milletvekili gönderilmesi önerilerinin kabul edildiği toplantıda, bu yıl içinde diğer ülke parlamentoları ile uluslararası kuruluşlarda staj yapmak için 6 ayı geçmemek üzere 20 yasama uzmanının yurt dışına gönderilmesi kararlaştırıldı.

Toplantıda, milletvekillerinin yurt içinde yerli veya yabancı dernek, vakıf ve kuruluşlarca açılan dil kursları ile üniversitelerin açtığı dil kurslarına katılabilmeleri ve bu kurslara ilişkin giderlerin bütçe ödeneklerinden karşılanması da kabul edildi.

TBMM'nin 2016-2018 dönemine ait bütçe teklifi taslağı ve Sayıştayın Meclis ile ilgili 2014 Yılı Dış Denetim raporu da benimsendi.

Toplantıda ayrıca, Başkanlık Divanında alınan kararların tek nüsha olarak düzenlenmesi ve Genel Sekreterlikte muhafaza edilmesi yönünde 1985 yılında alınan kararın devam ettirilmesi kararlaştırıldı.

Selçuklu mimarisinin ender örneklerinden biri olan Sivas'taki Buruciye Medresesi'nin restorasyon çalışmalarının Meclis tarafından yaptırılması ile milletvekillerinin eski makam odalarının bulunduğu halkla ilişkiler binalarının tadilat ve onarım projelerinin hazırlatılması ve bu projeler doğrultusunda inşaatının yapılmasına ilişkin konular ise gelecek toplantıya kaldı.

İDARE AMİRLERİNİN GÖREV DAĞILIMI

Başkanlık Divanında İdare amirlerinin görev dağılımının yapıldığı, TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı İmza Yetkileri ve Yetki Devri Yönergesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönerge de kabul edildi.

Buna göre, AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu Güvenlik Koordinasyon Kurulundan, AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar parlamenter hizmetlerinden, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse milletvekillerine ait sağlık işlerinden, HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder tören hizmetlerinden, AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen restoran ve misafirhanelerden, MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ulaştırma hizmetlerinden, AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu da Basınla İlişkiler Kurulundan sorumlu olacak.

 

 

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?