banner39

Tehdit altındaki ÖSYM Başkanı koruma istedi

Şifre iddialarından sonra muhalefetin hedefinden bir türlü kurtulamayan ÖSYM Başkanı Demir, aldığı tehditler yüzünden koruma talep etti

Genel 20.05.2011, 10:49 20.05.2011, 11:10
Tehdit altındaki ÖSYM Başkanı koruma istedi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

YGS’deki şifre iddiaları nedeniyle tepki çeken ÖSYM Başkanı Demir, Ankara Valiliği’ne başvurarak kendisine koruma polisi verilmesini istedi, istek kabul edildi.

KPSS ile YGS’deki kopya ve şifre iddialarının hedefindeki Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, Ankara Valiliği’ne yazılı başvuru yaparak “can güvenliği” nedeniyle koruma polisi verilmesini talep etti. Başvuruya yönelik yapılan ön değerlendirme sonucunda Demir’e koruma polisi verilmesi kararlaştırıldı.

Milliyet'in haberine göre; seçimlere yönelik propaganda çalışmaları sırasında muhalefetin ağır biçimde yüklendiği ve istifasını istediği Demir, 1 milyon 700 bin öğrencinin girdiği YGS’de meydana gelen kopya ve şifre iddiaları sonrasında muhalefetin hedefine oturdu.

Son dönemde başta CHP olmak üzere birçok kesimin sert eleştirilerine maruz kalan Demir, kısa süre önce Ankara Valiliği’ne dilekçe gönderdi.

Her iki sınavda ortaya atılan iddialar nedeniyle bir anda Türkiye’nin en tartışılan bürokratı haline gelen Demir, ÖSYM Başkanlığı’ndan gönderdiği resmi yazıyla can güvenliğinin tehlikede olduğu belirterek emniyetten koruma polisi tahsis edilmesini talep etti.

‘RİSK TAŞIYOR’ GEREKÇESİ

Demir’in talebi valilik ve Ankara Emniyeti tarafından incelendi. Valilik, ön değerlendirmede risk taşıdığı gerekçesiyle Demir’in başvurusuna “olumlu” görüş verdi. Bu görüş üzerine, Demir’e önümüzdeki günlerde Ankara Emniyet Müdürlüğü Devlet Büyüklerini Koruma Şube Müdürlüğü’nde görevli bir sivil polis, “koruma polisi” olarak verilecek.

banner53
Yorumlar (0)
18
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?