banner39

TEKDER İstanbul'da görev değişimi

TEKDER İstanbul Şubesi'nin yeni genel başkanı Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Metin Gümüş oldu

Genel 28.06.2015, 19:41 28.06.2015, 19:41
TEKDER İstanbul'da görev değişimi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Teknik Elemanlar Derneği (TEKDER) İstanbul Şubesi'ne başkan seçilen Doç. Dr. Metin Gümüş, Türkiye'nin adil bir dünyanın öncülüğünü yapabilmesinin ileri teknoloji alanında gelişmesiyle mümkün olabileceğini söyledi.

TEKDER İstanbul Şubesi'nin 11. Genel Kurul'u Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi’nde derneğin eleneksel iftar programı ile birlikte gerçekleştirildi. Genel Kurulda Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Metin Gümüş seçildi. Yönetim kurulu ise Dr. fatih Gündoğan, Dr. Ahmet Bağış, İbrahim Doğan Salman, Abdullah Demir, Muhammed Ali Özeken ve Lütfullah Duman'dan oluştu.

Genel Kuruldan sonra bir teşekkür konuşması yapan Doç. Dr. Gümüş, Türkiye'nin önemli ve zor bir süreçten geçtiğini belirterek yeni dünya düzeni içinde sesini yükseltmeye ve kural koyucular içerisinde yer almaya çalıştığını söyledi. Gümüş, "Daha adil ve daha huzurlu bir dünya için ülkemizin büyük Türkiye olması, çok ehemmiyetlidir. Bu ise öncelikle ileri teknolojiler olmak üzere her yönüyle daha çok gelişmiş bir Türkiye ile mümkündür" ifadelerini kullandı.

Genel kurul toplantısına siyaset ve sivil toplum camiasından çok sayıdaisim katıldı.

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?