banner15

TEM'de kuyruk 15 km'yi buldu

TEM Otoyolu Bolu Dağı Tünel istikametindeki viyadüklerde sıkışan trafik nedeniyle sürücüler ağır seyretmek zorunda kaldı.

TEM'de kuyruk 15 km'yi buldu

Ramazan Bayramı tatilinin başlamasıyla birlikte bayramı memleketlerinde geçirmek üzere yolla çıkan vatandaşlar nedeniyle otoyollarda yoğunluk yaşanıyor. TEM Otoyolu Bolu Dağı Tünel istikametindeki viyadüklerde sıkışan trafik nedeniyle sürücüler ağır seyretmek zorunda kaldı. Gerede gişeleri kavşağında bağlantı yolunun tek şeritli olması nedeniyle araçlar yaklaşık 15 kilometrelik kuyruk oluşturarak ilerleyebildi. Karadeniz şehirlerine gitmek isteyenler Gerede gişelerinde oluşan konvoyda yavaş ilerleyerek gişelerden geçti.

Düzce TEM Otoyolu Kaynaşlı Bolu Dağı Tüneli Ankara istikametinde yaşanan yoğunluk, 2 No'lu Viyadük üzerinde emniyet şeridinde gece kaza yaparak kalan bir TIR'ın kurtarılma çalışmaları da trafiği olumsuz etkiledi.

Otoyolların ücretsiz olması sebebiyle Kaynaşlı ve Gölyaka gişelerinin giriş ve çıkışlarında yoğunluk yaşanmazken, TEM Otoyolu Bolu Gerede gişelerindeki çıkışlarda yaşanan yoğunluk nedeniyle araçlar Yeniçağ gişelerine yönlendirildi.

Trafik ekipleri TEM otoyolunda devriyelerinin sıklaştırırken, trafik akışının rahat sağlanabilmesi için yoğun bir gayret gösteriyor. Karayolları ekipleri de ışıklı tabelalarla yollarda oluşan yoğunluk, kaza ve diğer çalışmalar hakkında sürücüleri uyarıyor.

TATİLİN İLK KAZASINDA 49 YARALI

Burada tatil için İstanbul'dan İzmire gitmekte olan bir yolcu otobüsü Manisa’da devrildi. Kazada 12'si ağır, 49 kişi yaralandı.

İstanbul'dan İzmir’e gitmek için yola çıkan otobüs bu sabaha karşı Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde sürcüsünün direksiyon hakimiyetin kaybetmesi sonucu şarampole devrildi. Kazada 12'si ağır 49 kişi yaralandı.


Kaza nedeniyle olay yerine çok sayıda sağlık ve kurtarma ekibi sevk edildi. Otobüs içinde sıkışan bazı yolcular iftaiye ve sağlık ekiplerinin müdahelesiyle kurtarıldı.

Yaralılar Manisa ve İzmirdeki hastanelere kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2011, 15:09
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35