banner15

Tenis turnuvası 'terör' sebebiyle Türkiye'den alındı

Türkiye'de yapılması planlanan Rio Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri, son dönemlerde meydana gelen saldırılar sebebiyle başka yere kaydırılacak

Tenis turnuvası 'terör' sebebiyle Türkiye'den alındı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da 6-12 Nisan tarihleri arasından yapılması planlanan Rio Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri 'terör' nedeniyle Türkiye'den alındı.

Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu (ITTF) ve Avrupa Masa Tenisi Federasyonu (ETTU) Yönetim Kurulu, dün yaptığı toplantıda Kıta Elemeleri'nin Türkiye'den alındığını açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Masa Tenisi Federasyon Başkanı Oktay Çimen, "Üzgünüz" dedi.

İnternet üzerinden tüm Avrupa ülkeleri ile yapılan oylama ile Olimpiyat Kıta Elemeleri'nin İstanbul'dan alındığını, Avrupa Masa Tenisi Federasyonu kendi internet sitesinden yaptığı yazılı açıklama ile duyurdu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ise Dünya ve Avrupa federasyon başkanlarına yazı göndererek devlet garantisi verdi. Henüz cevap gelmediği belirtilirken, Türkiye Masa Tenisi Federasyon Başkanı Oktay Çimen ise DHA muhabirine yaptığı açıklamada, "Çok üzgünüm. Biz şampiyona ile ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamlamıştık. Ancak, Avrupa ülkeleri daha önce bu şampiyonanın ülkemizden alınmasını istemişlerdi. Biz karşı çıktık. Şimdi ise tüm Avrupa ülkeleri oylama yapmış ve ülkemizden alınmasını istediler. Spor Bakanlığımız devreye girdi. Bugün resmi yazışmalar yapıldı. Avrupa federasyonu kendi internet sitesinden bir açıklama yaptı. Ancak henüz bize resmi bir yazı ulaşmadı, bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 08:18
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48