Terör mağdurlarına destek sözü

Aile Bakanı Şahin, terörden mağdur olanların yakın çevresine tüm destekleri vereceklerini söyledi.

Terör mağdurlarına destek sözü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin,"Terörden dolayı mağdur olanların yakın çevresine tüm destekleri vereceğiz'' dedi.

AK Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar ile Şırnak Valiliği'ni ziyaret eden Bakan Fatma Şahin, gazetecilerin, Şehit Yakınları Gaziler ve Terör Mağdurları Yasası'na ilişkin sorusu üzerine, 25 maddeden oluşan yasanın içeriğinin önemli olduğunu söyledi.

Can gitmesin diye herkesin mücadele ettiğini, ancak can gittikten sonra da kişinin ailesinin daha rahat yaşamasının boyunlarının borcu ve görevleri olduğunu ifade eden Şahin, sosyal devlet olarak kaybedilen canın ailesinin yaşamını kolaylaştırmaları gerektiğini belirtti.

Şahin, birçok sorunu çözecek şekilde hazırlanan paketin tüm partilerin katılımı ve oy birliği ile kabul edildiğini vurgulayarak, ''Bu paketin altına tüm partiler imzalarını atmıştır. Bunun içerisinde terör mağdurları da bulunuyor. Bingöl'de Hatice Belgin kardeşimizin canlı bombanın üstüne atlaması sonucu hayatını kaybetmesi, İstanbul'da Serap kızımızın otobüse atılan molotofkokteyli sonucu hayatını kaybetmesi gibi terörden dolayı mağdur olanların yakın çevresine tüm destekleri vereceğiz'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2012, 21:32
banner53
YORUM EKLE

banner39