banner39

Tezkereler bugün Meclis'e veriliyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, Irak ve Suriye tezkerelerinin bugün Meclis Başkanlığı'na sunulacağını söyledi. Görüşmelerin ise 2 Ekim'de yapılması planlanıyor

Genel 20.09.2014, 06:24 24.09.2014, 11:22
Tezkereler bugün Meclis'e veriliyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, Irak ve Suriye'ye ilişkin tezkerelerin MYK Toplantısı'nda ele alındığını belirterek, "2 Ekim'de de tezkereler Meclis'te görüşülecek" dedi. Atalay, Bahşılı ilçesinde bulunan Celal Bayar Parkı'nda gazete ve televizyonların Ankara Temsilcileri ile bir araya geldi.

"2 EKİM'DE TEZKERELER TBMM'DE GÖRÜŞÜLECEK"

AK Parti MYK toplantısında tezkere konusunun görüşüldüğünü anlatan Atalay, "Tezkere konusunda içerik veya 'bunlar ayrı ayrı mı, tek tezkere mi olsun' buna bir karar verilmedi. Ama 2 Ekim'de tezkereler TBMM'de görüşülecek. Çünkü tezkerelerin birinin tarihi 8 Ekim, diğeri 17 Ekim biliyorsunuz. Ondan sonra Kurban Bayramı araya giriyor. Dolayısıyla 2 Ekim'de iki tezkerenin de görüşülerek sürelerinin uzatılması, 'bunların içeriklerinde bir değişiklik olur mu? Birlikte mi, ayrı mı olur' bir karara bağlanmadı. Bu çalışılacak. Daha çok hükümetin çalışacağı bir konu" şeklinde konuştu.

Atalay, hükümetin ve partinin kısa sürede kendi çalışmalarını önüne alıp, hızlı bir şekilde tekrar istikrarlı yoluna devam etmesini önemli gördüğünü söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?