banner39

TFF Başkanı adliyeden ayrıldı

TFF Başkanı ikinci kez şike soruşturmasını yürüten savcıyla görüştü, sonrasında kararlarının şimdilik geçerli olduğunu söyledi

Genel 14.07.2011, 11:17 14.07.2011, 13:02
TFF Başkanı adliyeden ayrıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Her geçen gün boyutları genişleyen şike soruşturmasında tutuklu sayısı 31'e ulaşması sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar yeniden adliyeye geldi. Saat 10.30’da adliyeye gelen Aydınlar, ‘Futbolda şike soruşturmasını’ yürüten savcı Mehmet Berk ile görüştü.Yaklaşık 1 saat adliyede kalan Aydınlar, çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı.

“ŞU AN BELGE VERMEYECEKLER"

Soruşturmayla ilgili bilgi almak için adliyeye geldiğini ifade eden Aydınlar, "Savcı beyden soruşturmanın gidişatı hakkında bilgi aldım. Bize belge verip veremeyeceğini sordum. Şu an soruşturmanın gizliliği açısından henüz bize belge veremeyeceklerini söyledi. Soruşturma tamamlandıktan sonra bize delil ve belgeleri bizimle paylaşabileceklerini ifade ettiler" diye konuştu.

“KARARLARI REVİZE EDEBİLİRİZ"

Türkiye Futbol Federasyonu olarak bir takvim belirlediklerini belirten Aydınlar, konuşmasını şöyle sürdürdü; "Yeni gelişmeler olursa tekrar değerlendirebiliriz. Bizim verdiğimiz karar bir yönetim kurulu kararıdır. Yönetim kurulu şu ara sürekli toplantı halinde. Gerekirse daha fazla toplanırız. Aldığımız kararları revize edebiliriz. Bu kararlar kanun değil, Allahın emri de değil. En doğru kararı vermeye çalışıyoruz. “

“SAĞLIKLI KARAR VERMEYE ÇALIŞIYORUZ"

Futbol Federasyonu Muhasebe Müdürü Ozan Kilik’in de emniyette ifadesine başvurulduktan sonra serbest bırakıldığını belirten Federasyon Başkanı Aydınlar, “Bizim karar vermemizi gerektirecek bir durum ortaya çıkarsa biz kararımızı veririz. Karar vermekten kaçınmıyoruz. Burada şöyle bir intiba var. Sanki birileri korunuyor kollanıyor. Hayır. Sağlıklı ve doğru karar vermeye çalışıyoruz. Bu kararı verebilmek için de elimizde belgelerin olması gerektiğini söylüyoruz" diye konuştu.

“ŞUAN LİGİN ERTELENMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL"

Aydınlar bir gazetecinin, “Ligin ertelenmesi söz konusu mu?" yönündeki sorusuna, "Şu anda öyle bir şey söz konusu değil" diye yanıt verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?