banner39

TGTV'den akademisyenlerin bildirisine tepki

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) ve Anadolu Öğrenci Birliği, bir grup akademisyenin yayımladığı bildiriye tepki gösterdi.

Genel 14.01.2016, 20:03 14.01.2016, 20:03
TGTV'den akademisyenlerin bildirisine tepki

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) ve Anadolu Öğrenci Birliği, bir grup akademisyenin yayımladığı bildiriye tepki gösterdi.

TGTV tarafından vakfın Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Hamza Akbulut imzasıyla yapılan yazılı açıklamada "89 üniversiteden bin 128 akademisyenin imzaladığı skandal bildiriyi kınıyoruz. Hükümetin büyük bir titizlikle yürüttüğü terörle mücadeleyi destekliyoruz. Akademik unvanlarını kullanarak terörü görmezlikten gelerek teröre destek olanları telin ediyoruz" ifadeleri yer aldı.

Sultanahmet Meydanı'nda yaşanan terör saldırısının da kınandığı açıklamada, saldırıda hayatının kaybedenler için duyulan üzüntü dile getirildi.

Açıklamada ayrıca, yapılan saldırının terörün cani yüzünü bir kez daha ortaya koyduğu belirtilerek, "Kamuoyunu, teröre ve destekçilerine karşı milli birlik ve beraberlik içinde, sabırla sağlam duruşumuzu korumaya davet eder, saygılar sunarız" denildi.

Üniversite öğrencileri tarafından oluşturulan Anadolu Öğrenci Birliği'nin yaptığı açıklamada ise "1128 sözde akademisyen, hendekler kazıp kardeşliğimizi içine gömmeye ve barikatları da kardeşliğimize mezar taşı yapmaya teşebbüs eden PKK’nın cürümleri karşısında üç maymunu oynayarak PKK’yı şirin ve haklı göstermek ve uluslararası ağa babalarına selam çakmak için bir bildiri yayımladı. Yaptığınız açıklama asla ve kata kabul edilemez. Timsah gözyaşları dökseniz de, mızmızlansanız da, uzatılan ilk mikrofona kininizi kussanız da, ilk uçağa atlayıp bu milletin iradesini batıya şikayete koşsanız da hem terör hem terör rantınız bu ülkede öyle veya böyle bitmek zorundadır ve nitekim bitecektir" değerlendirmesi yapıldı.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?