banner15

THY, Şarm El Şeyh seferlerini ay sonuna kadar durdurdu

THY, güvenlik gerekçesiyle Şarm El Şeyh'e 30 Kasım'a kadar sefer yapmayacağını açıkladı

THY, Şarm El Şeyh seferlerini ay sonuna kadar durdurdu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rus Metrojet Havayolları'nın Şarm El Şeyh-St.Petersburg uçağının IŞİD tarafından düşürüldüğü iddiaları nedeniyle bu kente seferlerini durduran Türk Hava Yolları (THY) aldığı yeni bir kararla seferlerin ay sonuna kadar yapılmayacağını açıkladı.

Türk Hava Yolları, Rus Metrojet Havayolları'nın Şarm El Şeyh-St.Petersburg seferini yapan uçağının IŞİD terör örgütü tarafından düşürüldüğü yolundaki iddialarının ortaya çıkmasının ardından bu kente seferlerini ilk olarak 5 Kasım tarihinde durdurmuştu. Mevcut güvenlik sorunları nedeniyle ikinci kez açıklama yapan THY, Şarm El Şeyh seferlerini 16 Kasım tarihine kadar durdurduğunu açıklamıştı. THY, kazadan sonra Mısır'ın gözde tatil yerlerinden biri olan Şarm El Şeyh'e gerçekleştireceği 10 uçak seferini iptal etmiş, bölgede bulunan yolcularını ise Amman üzerinden tahliye etmişti.

SÜRE 30 KASIM'A UZATILDI

Güvenlik problemleri nedeniyle 16 Kasım'a kadar Şarm El Şeyh seferlerini iptal eden THY bu süreyi uzattı. Türk Hava Yolları resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada “Sharm El Sheikh meydanında ki güvenlik problemi nedeniyle 30 Kasım 2015 tarihine kadar seferlerimiz karşılıklı olarak iptal edilmiştir" denildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2015, 13:03
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35