banner15

TİKA'nın gemisi haftaya Somali'ye gidiyor

Kampanya kapsamında hazırlanan 5 bin ton yardımı Somali'ye götürecek geminin önümüzdeki hafta içinde yola çıkması bekleniyor

TİKA'nın gemisi haftaya Somali'ye gidiyor

Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Ba şkanlığı (TİKA), Diyanet İşleri Başkanlığı, Âfet ve Âcil Durum Yönetimi Başkanlığı , Sabah ve Kızılay tarafından yürütülen kampanya kapsamında hazırlanan 5 bin ton yardımı götürecek geminin önümüzdeki hafta içinde yola çıkması planlanıyor.

TİKA'dan yayınlanan yazılı açıklamaya göre, Somali'deki açlığa karşı âcil yardım faaliyetleri kapsamında hazırlanan 5 bin ton yardımı götürecek gemi, yarın öğleden sonra yüklenmeye başlanacak.
Açıklamaya göre, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın da katılacağı törenle yüklemesine başlanılacak geminin, önümüzdeki hafta içinde yola çıkması ve 11 günlük yolculuğunun ardından Somali'ye ulaşması bekleniyor.

İçinde gıda kolileri, çocuk ve bebek bakımı malzemeleri bulanacak gemiyle, susuzluğa da çözüm üretmek için TİKA'nın koordinasyonuyla temin edilen bir su sondaj makinesi ile sondaj ekibi de gönderilecek.
Gemide, ayrıca, Somali makamlarına teslîm edilmek üzere TİKA koordinasyonunda temin edilen 5 tam donanımlı ambulans ve bir jeneratör de olacak.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2011, 17:19
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35