TOBB Başkanı: Türkiye dünya şampiyonu

Hisarcıklıoğlu, "2011 yılı itibariyle Türkiye dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi oldu ve dünya şampiyonu oldu. Bu başarının arkasında tek bir gerçek kahraman var, o da Türk özel sektörü" dedi

TOBB Başkanı: Türkiye dünya şampiyonu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ''2011 yılı itibariyle Türkiye dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi oldu ve dünya şampiyonu oldu. Bu başarının arkasında tek bir gerçek kahraman var, o da Türk özel sektörü'' dedi.
 
Hisarcıklıoğlu, Pazar Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaretinde yaptığı konuşmada, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın Türk Ticaret Kanunu ile ilgili bilgilendirme toplantısı için Rize'ye geldiğini ve TOBB'un kuruluşunun 60'ıncı yıl dönümü dolayısıyla da bölgedeki ticaret ve sanayi odalarına ziyarette bulunduğunu söyledi.
 
Türk özel sektörünün son yıllarda müthiş bir başarı yaşadığını, 2011 yılında Türkiye'nin dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerinden biri olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, ''Bu başarının arkasında tek bir gerçek kahraman var, o da Türk özel sektörü. Türk özel sektörünün gerek ticarette, gerek yatırımda gerekse ihracatta gösterdiği başarıyla büyüdük. Bu başarı hepimizin başarısı'' diye konuştu.
 
Hisarcıklıoğlu, bu başarının birliktelikle elde edildiğine işaret ederek, ''Birlik olmadan hiçbir şey yapmak mümkün değil. Sizler burada birlik ve beraberlik içendeyseniz biz Türkiye'de birlik beraberlik içindeyiz. Birlik ve beraberlik noktasında bütün oda ve borsa başkanlarımızla birlikte hareket ediyoruz. Kuş alayı ile uçar tek başına uçmaz. 'Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap var' sözünü aynen uyguluyoruz. Başarı da öyle geliyor, Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın'' diye konuştu.
 
Türkiye'nin 2023 hedefine değinen Hisarcıklıoğlu, ''Türkiye kendine 2023 hedefi koydu. Biz bu hedefi 2002'de koyduk, 'dünyanın ilk 10 ekonomisi içine gireceğiz' diye. Hedefi olmayan gemiye rüzgar yardımcı olmaz. Hedef olacak ki nereye gideceğimizi bilelim. Kendi haline bıraktın mı gemi bir o limana bir bu limana gider'' ifadelerini kullandı.
 
Hisarcıklıoğlu, Pazar Ticaret ve Sanayi Odası'nın da kendine bir hedef belirlemesi gerektiğini belirtti.
 
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ziyaretleri kapsamında Ardeşen ve Çayeli ticaret ve saniye odalarına da ziyarette bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2012, 15:18
banner53
YORUM EKLE

banner39