Topbaş: 2020 çocuklarımız ve geleceğimiz için

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "2020 Olimpiyatları'nın, çocuklarımız ve geleceğimiz için olduğunu özellikle söylemek istiyorum" diyerek son durumu değerlendirdi

Topbaş: 2020 çocuklarımız ve geleceğimiz için

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na evsahipliği yapacak kentin açıklanacağı toplantı öncesi, "Nefeslerin tutulduğu bir andayız. Milletçe bunu başaracağız" dedi.  

Buenos Aires'te Türk basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Topbaş, çok yoğun bir çalışma dönemi geçirdiklerini ve artık bekleme noktasında olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Nefeslerin tutulduğu bir andayız. Üç aday kentten biri olarak yoğun bir çalışma sonucunda artık sonucu bekleme noktasındayız. Ancak burada özellikle ifade etmek isterim ki, gerçekten bu heyecanlı bekleyişte milletimizin arkamızdaki büyük desteğini hissediyoruz. Milletçe bunu başaracağız ve inanıyorum ki 76 milyon insanımızın yıllardan beri özlediği ve İstanbul'un bir olimpiyat kenti olması konusundaki hassasiyetlerimiz neticede hayata geçecek. Buna doğru gidiyoruz inşallah. Beklentimiz bu."

"2020 OLİMPİYATLARI ÇOCUKLARIMIZ VE GELECEĞİMİZ İÇİN"

Başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, İstanbul'un adaylığı konusunda kendilerine destek veren herkese teşekkür eden Topbaş, "Bizim arkadaşlarımız da, STK'lar da, iş adamlarımız da sağ olsunlar bu desteklerini esirgemediler. Sayın Başbakanımızın hassasiyetine teşekkür ediyorum. Kendileri de bu gece gelecekler. Yarın bir sunum yapacaklar. Bir hükümet boyutunda, ölçeğinde destek verilmesi de bize önemli güç vermekte" diye konuştu.  

Kadir Topbaş, 2020'ye doğru giderken, sorunları çözmüş ve 2020'yi hak etmiş bir kent haline geleceklerini anlatarak, "Milletimize sevgi, saygılarımı ve selamlarımı sunuyorum. Dualarını bizden eksik etmesinler. Yaptığımız bu çalışmalar ve alacağımız 2020 Olimpiyatları'nın çocuklarımız ve geleceğimiz için olduğunu özellikle söylemek istiyorum" ifadelerini kullandı.

"DÖNÜŞÜMÜZDE COŞKUYU MİLLETÇE BERABER YAŞAYALIM"

Olimpiyat Oyunları evsahipliğini kazanmaları halinde, bu sevinci milletle beraber yaşamak istediklerini belirten Topbaş, "İsteriz ki, dönüşümüzde bir coşkuyu milletçe beraber yaşayalım. Bu heyecanı milletimizle, halkımızla paylaşalım. İnşallah Allah nasip eder" diye konuştu.

Topbaş, olimpiyat kararının açıklanmasının İstanbul'un farklı meydanlarında vatandaşlar tarafından canlı yayınla izleneceğini vurgulayarak, "İnşallah o meydanlarda halkımızın buluştuğu heyecanı, birlikte yaşadığımız bir atmosferi, beraber görür ve beraber bu güzelliği yaşarız" dedi.

Bu arada, İngiliz yayın kuruluşu BBC de Topbaş ile röportaj yaptı.
 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2013, 09:43
banner53
YORUM EKLE

banner39