banner15

TSK, 27 Nisan bildirisini kaldırdı

Genelkurmay Başkanlığı, Yaşar Büyükanıt'ın bizzat kaleme aldığını söylediği 27 bilşdirisini siteden klaldırdı.

TSK, 27 Nisan bildirisini kaldırdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanlığı'nın ''www.tsk.tr'' adresli internet sitesi yenilendi. Güncelleme ''Genelkurmay internet sitesi güncellenerek kamuoyunun hizmetine sunulmuştur'' şeklinde duyuruldu.

Güncelleme sonrasında basın duyurusu ve açıklamaları, internet sitesinde sadece son 7 gün içinde yayımlananları kapsar hale getirildi.

Daha önceki basın duyuruları ve açıklamalar, internet sitesinden kaldırıldı. Böylece tartışmalara konu olan 27 Nisan'daki açıklama da siteden kaldırıldı.

TSK'nın bu sabah saat 08.00'de yayınladığı 'BN - 80 / 11' numaralı bilgi notunda da "Genelkurmay internet sitesi güncellenerek kamuoyunun kullanımına sunulmuştur. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" ifadeleri yer aldı.

27 Nisan 2007’de cumhurbaşkanlığı seçimin nedeniyle kaleme alınan bildiri, Genelkurmay’ın internet sitesine konulmuştu. Gece saatlerinde duyurulan bildiri "e-muhtıra" diye nitelendirilmişti.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt, bildiriyi kendisinin kaleme aldığını açıklamıştı.

İçişleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden terör örgütüne yönelik operasyonlar konusunda açıklama yapmasının ardından Genelkurmay Başkanlığı da internet sitesinde yeni bir değişiklik daha yaptı.

Daha önce Genelkurmay sitesinde yer alan "Bölücü Terör Örgütüyle Mücadelede Haftalık Durum; Bölücü Terör Örgütü Tarafından Gerçekleştirilen Patlayıcı Madde ve Mayın Kullanma Olayları" bölümleri de kaldırıldı.

Genelkurmay'ın yeni düzenlemesinde, "Kara Sınırı İhlalleri, Hava İhlalleri, Kara Suları İhlalleri, Yasadışı Sınır Geçişleri, TSK'nın Yürüttüğü Arama-Kurtarma Faaliyetleri, TSK'nın Yangın ve Doğal Afetlerde Sağladığı Destek Faaliyetleri ve Anıtkabir Ziyaretçi Sayısı" bilgileri yer alacak.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2011, 10:47
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35