banner39

TSK sınırdan ateş açanları 'cezalandırdı'

TSK ilk kez sınırla ilgili bir açıklamasında 'cezalandırıcı' kelimesini kullandı. Daha önceki açıklamalarda 'misliyle karşılık verildi' ibareleri kullanılıyordu

Genel 02.08.2013, 11:05 02.08.2013, 14:15
TSK sınırdan ateş açanları 'cezalandırdı'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Genelkurmay'dan yapılan açıklamada ''Ceylanpınar'da Suriye tarafından atılan bir mermiye karşı, ağır makineli tüfek ile cezalandırıcı mahiyette misliyle karşılık verildi'' dendi.

Genelkurmay, Ceylanpınar'da Suriye tarafından atılan bir mermiye karşı ağır makineli tüfek ile cezalandırıcı mahiyette misliyle karşılık verildiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle: "Türkiye-Suriye hududunda 3'üncü Hudut Alay Komutanlığı Cenkeser Hudut Karakolu sorumluluk sahası Ceylanpınar/Şanlıurfa'da, saat 20.20 sularında, Suriye tarafından atılan bir mermiye karşı, Cenkeser Hudut Karakolu Merkez Kulesinden, daha önce belirlenen hedeflerden merminin geldiği tahmin edilen kontrol noktasına piyade tüfeği ile 15 el atış ve karakolun 1150 metre güneyinde bulunan bir mevziye, ağır makineli tüfek ile cezalandırıcı mahiyette misliyle mukabele kapsamında 25 el atış yapılmıştır."

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?