banner39

TSK'da Kor sıkıntısı

28 Şubat operasyonu sonucu tutuklu Korgeneral sayısı 14’e yükseldi. Bu yıl, Deniz’de terfi edecek Koramiral kalmadı. Kara’da 4, Hava’da ise sadece 2 Kor var.

Genel 11.05.2012, 01:29 11.05.2012, 01:29
TSK'da Kor sıkıntısı

Dünya Bültenni / Haber Merkezi

28 Şubat operasyonunun 4. dalgasında bir Korgeneralin daha tutuklanması, bu yıl yapılacak Yüksek Askeri Şura toplantısı için de sıkıntıya neden oldu.

Tutuklanan Kor sayısı 14’e, bu yılki YAŞ listesinde bulunan ve terfi sırası gelen Kor sayısı ise 10’a yükseldi. Gazeteport'un haberine göre bu yıl Deniz Kuvvetlerinde terfi edecek Koramiral kalmadı. Kara’da 4, Hava’da ise sadece 2 Korgeneral kaldı.

Son dalga operasyonu ile 6 muvazzaf general daha tutuklanırken, bunlar arasında, Ağustos ayındaki YAŞ toplantısında terfi sırası gelen Korgeneral Tevfik Özkılıç da bulunuyor.

Balyoz, Andıç, 28 Şubat gibi davalardan halen Korgeneral ve amiraller, Korkut Özarslan, Yurdaer Olcan, Nejat Bek, Mehmet Otuzbiroğlu, Kadir Sağdıç, Korcan Polatsü, Ziya Güler, Turgut Atman, Mehmet Eröz, Rıdvan Ulugüler, Deniz Cora, İsmail Hakkı Pekin, Can Erenoğlu ve Tevfik Özkılıç tutuklu bulunuyor.

6 İSİM KALDI

Bu isimlerden, İsmail Hakkı Pekin, Nejat Bek, Korkut Özarslan, Mehmet Eröz, Tevfik Özkılıç, Yurdaer Olcan, Mehmet Otuzbiroğlu, Kadir Sağdıç, Korcan Polatsü, Ziya Güler, bu yılki YAŞ listesinde yer alıyor. TSK personel yasasına göre tutuklular terfi edemiyor.
 


banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?