TSK'dan Ahmet Yavuz açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı, Balyoz davasının tutuklu sanığı Tümgeneral Ahmet Yavuz'un evrak yaktıtdığana ilişkin bir ize rastlanmadığını duyurdu.

Genel 25.03.2011, 01:39 25.03.2011, 01:39
TSK'dan Ahmet Yavuz açıklaması

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Tümgeneral Ahmet Yavuz’un, Harp Akademileri’nde düzenlenen plan ve seminerlere ait belgelerin imha edilmesi yönünde emir verdiği iddialarına ilişkin Genelkurmay Başkanlığı’ndan gelen bilgi notunda, "Bilgi edinme talebine konu emir incelendiğinde TSK Arşiv Yönergesi ile Kontrolü Evrak Büroları Çalışma ve Faaliyet Yönerge hükümlerine aykırı bir hususa rastlanmamıştır" denildi.

"Balyoz Planı" davasının 20’nci duruşmasında eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek’in savunmasına ara verilmesinin ardından sanık avukatlarının taleplerinin alınmasına geçildi. Özden Örnek’in avukatı Dinçer Eskiyerli, Gölcük Donanma Komutanlığı’ndan çıkan belgelerin gerçekliği olmadığını belirterek, "Belgedeki hatalar iddiaları ortadan kaldıracak şekildedir. Müvekkilim hakkında en ufak bir delil bulunmuyor" dedi. Dosyanın, mahkemenin belirlediği bir bilirkişi heyetine gönderilmesini talep eden avukat Eskiyerli "Sanıklar hakkındaki tutuklama kararı ağırdır. Müvekkilimin tahliyesini talep ediyorum" diye konuştu.

TÜMGENERAL AHMET YAVUZ’UN EMRİ YÖNERGELERE UYGUNDUR

Balyoz davasının tutuklu sanığı Tümgeneral Ahmet Yavuz ile ilgili bazı gazetelerde çıkan, Harp Akademileri’nde düzenlenen plan ve seminerlere ait belgelerin imha edilmesi yönünde emir verdiğine ilişkin iddialara Yavuz’un avukatı Selim Yavuz cevap verdi. Selim Yavuz, Genelkurmay Başkanlığı’nın iddialara konu olan emrin yönergeler uygun olduğu yönünde yazılı bilgi notu gönderdiğini belirtti. Genelkurmay Başkanlığı’ndan gelen bilgi notunda, "Bilgi edinme talebine konu emir incelendiğinde TSK Arşiv Yönergesi ile Kontrolü Evrak Büroları Çalışma ve Faaliyet Yönerge hükümlerine aykırı bir hususa rastlanmamıştır" denildi. Taleplerin alınmasına ara veren mahkeme heyeti, duruşmayı yarına erteledi.

 

 

Yorumlar (1)
serdar altuntaş 13 yıl önce
slm ben askerden geldiyim günden beri boşum gitmediyim yer calmadığım kapı kalmadı en sonunda asker olmaya karar verdim ama ondana napacağımı bilmiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz buna cak ihtiyacımvar ismim serdar altuntaş
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?