banner39

TSK'dan Ergenekon açıklaması

TSK'dan Ergenekon davasıyla ilgili olarak açıklama geldi. Açıklamada, "Söz konusu yargılamanın hakkaniyete uygun kesin bir hükümle neticeleneceğine inanmaktayız" denildi

Genel 06.08.2013, 16:57 06.08.2013, 18:51
TSK'dan Ergenekon açıklaması

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanlığı'ndan Ergenekon davasının sonucuyla ilgili olarak açıklama yapıldı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, "Söz konusu yargılamanın hakkaniyete uygun kesin bir hükümle neticeleneceğine inanmaktayız" denildi.

Ergenekon davasında dün verilen kararların hatırlatıldığı açıklamada, "TSK mensupları ile ilgili soruşturma ve kovuşturmalar yakından takip edilmekle birlikte sabır, metanet, soğukkanlılık ve aklıselimle hareket edilerek yanlış anlaşılmalardan daima kaçınılmaktadır." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, "Yıllarca birlikte görev yaptığımız silah arkadaşlarımızın ve değerli ailelerinin yaşadıkları üzüntüyü derinden hissetmekte ve paylaşmaktayız." ifadeleri kullanılırken, bundan sonraki süreç için ise "TSK olarak; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, hukukun üstünlüğüne saygının gereği olarak, adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamanın hakkaniyete uygun, kesin bir hükümle neticeleneceğine inanmaktayız." denildi.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?