banner39

TT Arena'daki protestoda son gelişme

TT Arena'daki protestoların 150 kişilik sol görüşlü bir grup tarafından başlatıldığı ve yönetim tarafından davet edilen VIP misafirler tarafından da desteklendiği ortaya çıktı.

Genel 19.01.2011, 09:56 19.01.2011, 10:02
TT Arena'daki protestoda son gelişme

Galatasaray'ın yeni stadı olan TT Arena'nın açılışındaki görüntüleri inceleyen polis, olayların ilk olarak kale arkasındaki “Tekyumruk” grubunca başlatıldığını ortaya çıkardı.

Türk Telekom (TT) Arena’nın açılışı sırasında yaşanan, Galatasaray camiasında büyük krize neden olan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın protesto edildiği olaylarla ilgili olarak başlatılan incelemede ilk ipuçlarının ortaya çıktığı belirtildi.

Erdoğan’ın, ilk olarak, kale arkasında konuşlanan ve kendilerine “Tekyumruk” adını veren taraftar grubunca ıslıklanıp yuhalandığı öne sürüldü.

Polise göre organize olduğu şüphesi güçlenen protestoya, stadın VIP ile VIP alt kısmında oturan ve kulüp yönetimince davet edilen kişilerin de katıldığı anlaşıldı.

TT Arena’nın açılış töreninde yaşanan olayların ardından Galatasaray Kulübü’nün polise teslim ettiği stattaki 200 kameraya ait görüntülerin incelenmesi için Asayiş Şube Müdürlüğü’nde özel çalışma ekibi oluşturuldu.

Bu görüntüler, aynı zamanda statta görevli 40 polis kamerasıyla birlikte hemen incelemeye alındı. ‘Organize tepki var’ şüphesi Özel ekibin ilk tespitlerine göre, Erdoğan’ın stadı terk etmesine neden olan protestoların kale arkası bölümünde oturan yaklaşık 150 kişilik bir grup tarafından başlatıldığı anlaşıldı.

Kendilerine “Tekyumruk Galatasaray Taraftar Grubu” adını veren ve sol görüşlü olarak bilinen grubun, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın sözleriyle birlikte başladığı ıslıklı ve yuhalamalı protestolara daha sonra stadın VIP ve VIP alt kısmında oturan kulüp davetlilerinin de katıldı.

Üst düzey bir emniyet yetkilisi, “Tekyumruk” adlı grup tarafından başlatılan protestonun organize olabileceği yönünde işaretler bulunduğunu iddia etti. Aynı yetkili, olayın organize olduğunun tespit edilmesi halinde grubun siyasi konumu nedeniyle Terörle Mücadele Şubesi’nin de soruşturmaya katılabileceğini bildirdi.

 

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (2)
uygar 11 yıl önce
sanki dünyada tek protesto edilen başbakanmış gibi daranıyorsunuz.yumurta yasak,yürüyüş yasak,ıslık yasak.insanlar tepkilerini gülümseyerekmi gösterecek.beğenmediği her nesneye,her kuruma ve her kişiye ağzına geleni söyleyip azarlayan başbakan alacağı eleştirilere aksırarakta , tıksırarakta olsa tahammül etmeyi öğrenmek zorundadır.
aziz 10 yıl önce
en büyük ttarena ve galatasaray
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?