banner39

'Tüm banknotlara Özgür Filistin' eylemi

Dünyanın değişik ülkelerinden gençler, Facebook'ta oluşturdukları bir platformda banknotlara "Ögür Filistin" yazdırarak sesleirini dünyaya duyurmaya çalışıyor

Genel 11.03.2011, 15:46 11.03.2011, 16:12
'Tüm banknotlara Özgür Filistin' eylemi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Sosyal paylaşım ağı Facebook'ta bu günlerde çok ilginç bir grup faaliyet gösteriyor. İsrail'in yıllardır Filistin'e uyguladığı insanlık dışı muamele ve işgale dikkat çekmek isteyen grup ilginç yönteme başvurdu. Dünyanın hemen hemen her ülkesinden katılımcısı olan grup, banknotlar üzerine "Özgür Filistin" yazarak Filistin'in içinde bulunduğu durumu anlatmaya çalışıyor. Filistin halkına destek olmak, onların "Özgür Filistin" sesini dünyanın her tarafında yankılandırmak isteyen grup bu yolun ustaca olduğunu kanısında.

Banknotlar arasında dünyanan hemen hemen her ülkesinin parası. Üzerine "Özgür Filistin" yazılan bazı banknotlar paylaşım ağına yükleniyor.

Grubun tanıtım sayfasında yapılan eylem için "Çok sayıda insana ulaşmak için mükemmel ve ustaca bir yöntem. Bu önemli mesaja hergün dünyanın herhangi bir noktasında mutlaka birilerinin elinde olacaktır." deniliyor.


Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?