banner15

Tunceli DBP il binasında arama

Tınceli'de DBP il başkanlığı ile merkez ilçe başkanlığına akşam saatlerinde baskın düzenleyen polis, arama yaptı

Tunceli DBP il binasında arama

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tunceli Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce Demokratik Bölgeler Partisi İl Başkanlığında arama tamamlandı.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Tunceli Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Moğultay Mahallesi Şenlik Sokak'taki Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İl Başkanlığına geldi.

Bir iş hanında yer alan parti binasının bulunduğu sokağı zırhlı araçlarla trafiğe kapatıp çevrede geniş güvenlik önlemi alan polis ekipleri, parti binasında arama başlattı.

Bir ihbarı değerlendiren İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Moğultay Mahallesi Şenlik Sokağı'ndaki DBP İl Başkanlığında arama çalışmalarını tamamladı.

Yaklaşık 3 saat süren arama sonucunda, parti binasındaki bazı dergi, pankart, bilgisayar, dosya ve fotoğraflara el konulduğu öğrenildi.

Tunceli Valiliğinden konuya ilişkin yapılan açıklamada ise İl Emniyet Müdürlüğüne dün bir ihbarda bulunulduğu belirtildi.

İhbarda, terör örgütüne bazı malzemelerin gönderileceğinin bildirildiği duyurulan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"DBP il binasında terör örgütüne ulaştırılmak üzere çok sayıda kışlık malzeme, battaniye ve giyim eşyası bulunduğu ihbarı üzerine cumhuriyet savcısının talimatı ile 20.00 itibarıyla arama yapılmaya başlanmıştır. Yapılan arama sonucunda çok sayıda giyim eşyası, dijital malzeme, örgütsel yayın ve doküman bulunmuş olup, cumhuriyet savcısının talimatıyla bulunan malzemelere el konulmuştur."

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2016, 07:59
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35