banner15

Tunceli'de PKK'ya ait 11 depo bulundu

Tunceli'deki operasyonlarda PKK'nın kullandığı ve çok sayıda malzeme bulunan 11 depo ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ya ait 11 depo bulundu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tunceli’nin Nazimiye İlçesi’nde PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonlarda, içerisinde çeşitli malzemeler ve örgütsel dökümanların bulunduğu 11 depo bulundu.

Tunceli Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Nazimiye İlçesi kırsal alanında düzenlenen PKK operasyonlarında, ağaç, tel ve saçlar kullanılarak imal edilmiş ve içerisinde yaşam malzemeleri bulunan yerlerin ele geçirildiği bildirildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"4’üncü Komando Tugay Komutanlığı tarafından, 21-22 Mart 2016 tarihlerinde icra edilen operasyonda, Nazimiye İlçesi’nde bölücü terör örgütü tarafından kullanıldığı tespit edilen ağaç, tel ve saçlar kullanılarak imal edilmiş on bir adet depo, yaşam yeri ve mevziler bulunmuştur. Söz konusu bölgede muhtelif yaşam, yiyecek, inşaat ve kırtasiye malzemesi ile örgütsel doküman kalem, not defteri, kitap, gazete ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemeler yerinde imha edilmiştir. İlimizde terörist unsurlara yönelik düzenlenen operasyonlara devam edilmekte olup, güvenlik güçlerimiz bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir"

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 08:30
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48