banner39

Türk Eğitim-Sen yazılı sınav istiyor

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk: ''Sadece yazılı sınava dayalı yönetici atama uygulamasının devam etmesini istiyoruz'' dedi

Genel 21.11.2013, 18:23 09.02.2013, 10:51
Türk Eğitim-Sen yazılı sınav istiyor

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yönetici atamalarında mülakata ve üç kişi arasından bir kişinin valiler tarafından seçilerek atanmasına karşı olduklarını belirtti.

Koncuk, yaptığı yazılı açıklamada, yöneticilik sınavını kazanan yönetici adaylarının sabırsızlıkla atamalarının yapılmasını beklediklerini, sınav kazanmış olmalarının yanı sıra ilave şartlar getirileceği yönünde kaygılar da taşıdıklarını ifade etti.

Yaşanan bu belirsizliğin ortadan kaldırılması ve sınava dayalı yönetici atamalarının bir an önce takvim çerçevesinde yapılması için MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'nün illere bilgi vererek harekete geçmesi gerektiğini vurgulayan Koncuk, aksi takdirde Türk Eğitim-Sen olarak, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hikmet Çolak hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

Yönetici atamalarında değişikliğe gidileceği yönünde açıklamalar yapıldığına işaret eden Koncuk, şunları kaydetti:
''İşte tüm bunlar endişelerimizi giderek arttırmaktadır. Mülakat uygulaması ve mülki idare amirlerine inisiyatif verilmesi torpile sebep olacaktır. Makama layık olmayan, alın teri dökmeyen insanlar atanacaktır. Son derece sakıncalı ve Türkiye gerçekleriyle örtüşmeyen bu uygulamalar hayata geçerse, yaşanacak olumsuzlukları tasvir etmemiz bile mümkün olmayacak, telafisi zor bir döneme girilecektir. Türk Eğitim-Sen olarak sadece yazılı sınava dayalı yönetici atama uygulamasının devam etmesini istiyoruz.''

 

 

Kaynak: AA

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?