Türk halkı nikâhtan yana

Türk halkının yüzde 87'si çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin mutlaka evli olması gerektiğini savunurken, sadece yüzde 13'ü çiftlerin evlenmeden de birarada yaşayabileceğini savunuyor

Türk halkı nikâhtan yana

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Sabancı ve Koç Üniversitesi'nin yaptığı araştırmaya katılanların yüzde 87'si, çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin mutlaka evli olması gerektiğini savundu. Araştırmaya katılanların yüzde 72'si ise evlilik dışı ilişkiye karşı olduğun belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarıyla başlayan kız ve erkek öğrencilerin yurtlarda ve aynı evlerde birlikte kalmasıyla ilgili tartışmalar devam ederken, Sabancı Üniversitesi ile Koç Üniversitesi tarafından Uluslararası Sosyal Saha Çalışmaları Programı (ISSP) kapsamında hazırlanan, ' Türkiye 'de Aile, İş ve Toplumsal Cinsiyet' raporu açıklandı.

Raporda, araştırmaya katılanların yüzde 72'si, evli olmayan çiftlerin bir arada yaşamalarının kabul edilmez olduğunu savunurken, yüzde 13'ü çiftlerin evlenmeden de bir arada yaşayabileceğini ileri sürdü.

'Kadının aile içinde ve çalışma hayatındaki rolü' gibi konularda toplumun genel eğilimini tespit etmek için Sabancı Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu ile Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Çarkoğlu, 59 ilde 1555 kişiyle yüz yüze görüştü.

Araştırmaya katılanların yüzde 87'si, çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin mutlaka evli olması gerektiğini savundu.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2013, 14:42
banner53
YORUM EKLE

banner39