Türk pilotları kaçıranlar mektup yazdı

Lübnan'da Türk pilotları kaçıran grup, En-Nehar Gazetesi'ne mektup yazarak akrabalarının serbest bırakılması karşılığında pilotları özgür bırakacağını belirtti

Türk pilotları kaçıranlar mektup yazdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta  9 Ağustos günü kaçırılan THY pilotları Murat Akpınar ve Murat Ağca konusunda rehineci gruptan mektup geldi.

Lübnan'da yayınlanan En-Nehar gazetesine gönderilen mektupta "Pilotların sağlığı ve can güvenlikleri konusunda kimse endişe etmesin. Biz artık bu işi olumlu şekilde sonuçlandırmak istiyoruz. Tek isteğimiz Suriye-Azaz'da kaçırılan akrabalarımızın serbest bırakılması ve kaçırılma olayıyla ilgili tutuklanan 3 akrabamız ile haklarında tutuklama kararı çıkarılan 10 yakınımızın serbest bırakılması konusunda Lübnan Adalet Bakanlığı'nın bize güvence vermesidir. Bunlar sağlandığı takdirde Türk pilotları hemen serbest bırakacağımızı taahhüt ederiz" dediler.

Lübnan'daki rehine davalarıyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde Dünya Bülteni'ne konuşan Lübnan Şii Konseyi Üyesi Züğeyb, Türk tarafının bu konularda gereken hassasiyeti göstermediğini savunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2013, 09:59
banner53
YORUM EKLE

banner39