banner39

Türkiye kanser ilacı üretecek

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "İnşallah birçok ilacımızı ve özellikle de kanser ilacını Türkiye'de üretmeyi başaracağız." dedi.

Genel 16.04.2013, 15:08 16.04.2013, 15:11
Türkiye kanser ilacı üretecek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Edirne'de kanserli bir öğrencinin, ilaçlarının bulamaması üzerine, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'dan yardım istemesi ve akabinde gündeme gelmesi üzerine kanser ilaçları tartışması başladı. Bakan Müezzinoğlu, Türkiye'nin kanser ilacı üreteceğini söyledi.

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'la birlikte Edirne'nin Uzunköprü ilçesine gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, partisinin ilçe başkanlığını ziyaret etti.

Bir gazetecinin 'Kanser ilaçlarının temini konusunda yaşanan sıkıntı' ile ilgi sorusu üzerine Müezzinoğlu, her gün yaklaşık 40 milyonun üzerinde ilaç parası ödediklerini belirtti.

Yakında bio-teknoloji fuarına gideceğini dile getiren Mehmet Müezzinoğlu, "İnşallah birçok ilacımızı da özellikle kanser ilacımızı da Türkiye'de üretimini de başaracağız. Biz birilerine zaman zaman mahkum olacak durumdan da az önce dediğim gibi muassır medeniyet seviyesi yolculuğunun ruhunda esas bu anlayış yatar. İnşallah bunu da bu ülkeye kazandıracağız. Zaman zaman gündelik olarak bu sıkıntıları yaşayabiliriz. Çünkü her gün 500 milyon hastamıza hizmet veriyoruz. Kanserde alanındaki tıbbi gelişmeler, hastalıklarda birçok yenilikleri de en erken ülkesine getiren ve vatandaşına kazandıran ülkeyiz. Dolayısıyla hiç sıkıntımız olmayacak diyorsak her gün 500 milyon tıbbi işlem yapılan bir alandan söz ediyoruz. İnşallah duyarlılığımız ve yakın takibimizle hiçbir hastamıza olağanüstü tedavi sıkıntısı yaşatmayacağız." diye konuştu.

 

banner53
Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?