Türkiye'den 100 kişi aydan arsa aldı

Aydan arsa satın alanların arasına Türkiye'den de 100 kişi katıldı. Türkiye'den katılanların aldığı arsa miktarı 400 dönüm olarak belirlendi

Türkiye'den 100 kişi aydan arsa aldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye'de 100'ün üzerinde kişi "Ay"dan arsa satın aldı. Her biri 4 dönüm olan arsalar toplandığında bu da Ay'da 400 dönüm arsa ediyor.

Türkiye'nin ilk kişiye özel uluslararası hediye markası olan Out of Turkey Gifts tarafından satışa sunulan bu arsaları, insanlar sevdiklerine hediye amaçlı alıyor. Ay'da 4 dönümlük arsa sahibi olmanın bedeli 99 lira olurken, Türkiye için her ay 100 adet satış kontenjanı ayrılıyor.

Satın alma ile birlikte, satın alan kişinin adı soyadı ve 4 dönümlük Ay'daki arsanın koordinatlarının yazılı olduğu arsanın tapusu, arsanın aydaki konumunu işaretli olarak gösteren "ay haritası", ayrıca ileride o araziden çıkabilecek değerli maden ve mineral haklarına sahip olduğunun bir belgesi gönderiliyor.

Ay'dan arsa alan ünlüler arasında Paris Hilton, Jennifer Lopez, Sharon Stone, Tom Cruise, Kim Bassinger ve 2 sene önce 5 milyon dolarlık aydan arsa alan ünlü Rus milyarder Roman Abramovich de bulunuyor.

Eski ABD başkanlarından George Bush da Ay'dan arsa alan kişiler arasında yer alıyor. Şu ana kadar dünyanın 172 ülkesinde 2.5 milyondan fazla kişi Ay'dan arsa satın aldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2012, 17:32
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
zırterenköy
zırterenköy - 8 yıl Önce

MEDYADAN:Türkiye’den 100 kişi Ay’dan arsa aldı.ZIRTMAN DİYOR Kİ:Demek ki müteahhit bize sattığı arsaları 99 kişiye daha satmış!..Bir daha aydan arsa almak mı,asla!..Zaten her gece sabaha kadar arsalarımızı seyretmekten boyunlarımıza ağrılar giriyordu!..www.zirterenkoy.com

banner39