banner15

TÜSİAD Anayasa raporunu yarın açıklıyor

TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, Anayasa çalışmalarıyla ilgili yaptıkları çalışmanın detaylarını yarın kamuoyuna açıklayacaklarını söyledi.

TÜSİAD Anayasa raporunu yarın açıklıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, Anayasa çalışmalarıyla ilgili yaptıkları çalışmanın detaylarını yarın kamuoyuna açıklayacaklarını söyledi. 
 
TÜSİAD Başkanı Boyner, Sheraton Otel'de düzenlenen 'Türkiye İçin e-Devlet Yönetim Modeli'ne Doğru: Mevcut Durum Değerlendirmesi ve Öneriler' başlıklı toplantının ardından basın mensuplarının yeni Anayasa konusundaki sorularını cevapladı. Boyner, yarın İstanbul'da Yüksek İstişare Konseyi yapacaklarını ve daha detaylı olarak Anayasa konusunda yapılan çalışmaları detaylı olarak üyelerle paylaşacaklarını dile getirdi.

Boyner, "Anayasa konusu çok üstünde durduğumuz bir konu. Yeni Anayasa hep bizim gündeme getirdiğimiz bir konu. TÜSİAD olarak çalışmalara başladık. Yarına detayları saklamayı tercih ederim. 5 ana alanda çalıştığımızı, katılımcı çalışmalar yaptığımızı. Mümkün olur diğer STK'larla da olmak istiyoruz." dedi. "Meclis'te uzlaşma zemini görüyor musunuz?" sorusuna, "Bu kadar konuşayım isterseniz." cevabı verdi.

MERKEZ BANKASI İYİ BİR PERFORMANS GÖSTERDİ

Ümit Boyner, Merkez Bankası'nın mevduat muzam karşılığında attığı adımın kredi maliyetlerinin yükseltip yükseltmeyeceği yönündeki soruya, "Çıkış stratejisi anlamında anlamlı bir uygulama. Bence uzun dönemli bakmak lazım. Merkez Bankası iyi bir performans gösterdi mali disiplin açısından. Kısa dönemli bir maliyet artışı olabilir ama Mali disiplinin sağlanması daha önemli diye düşünüyorum." değerlendirmesini yaptı. 
 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2010, 15:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48