banner15

Üç ilde 12 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Düzenlenen operasyonlarda Şırnak, Hakkari ve Nusaybin'de 12 PKK mensubu etkisiz hale getirildi

Üç ilde 12 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şırnak, Hakkari ve Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK’ya yönelik devam eden operasyonlarda dün 12 örgüt üyesi etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde "önemli yurt içi olaylara" ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, dün Mardin'in Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonda, bölgeden kaçmaya çalışan 3 PKK mensubu etkisiz hale getirildi. İlçede etkisiz hale getirilen örgüt üyesi sayısı 498'e ulaştı. 22 el yapımı patlayıcının imha edilmesiyle toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı bin 74 oldu. Bölgeden kaçmaya çalışan PKK’lılar tarafından ise beş bina yakıldı.

Şırnak'ta 6 PKK’lı etkisiz hale getirilirken iki örgüt mensubu çıkan çatışmada ölü ele geçirildi. Operasyonda 4 kalaşnikof piyade tüfeği ve bu tüfeklere ait 36 şarjör, 2 bin 25 fişek, bir tabanca, şarjör ve 15 fişek, 3 el bombası, bir keskin nişancı tüfeği dürbünü ile muhtelif tıbbi malzeme ele geçirildi. 7 el yapımı patlayıcı imha edildi. Operasyon bölgesinden kaçmaya çalışan PKK’lılarca iki bina yakıldı.

Şırnak'ta etkisiz hale getirilen toplam PKK’lı sayısı 474, imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı bin 388, yakılan bina sayısı 145 oldu.

Hakkari'deki operasyonda ise bir PKK’lı etkisiz hale getirildi.

Antalya'nın Demre ilçesinde ise IŞİD mensubu bir kişi gözaltına alındı.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 15:23
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48