banner15

Üç ilde 20 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Hakkari, Mardin ve Şırnak'ta PKK'ya yönelik operasyonlarda dün 20 örgüt mensubu etkisiz hale getirildi

Üç ilde 20 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanlığından, Hakkari, Mardin ve Şırnak'ta PKK’ya yönelik operasyonlarda dün 20 örgüt mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Mardin'in Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonlarda dün 7 PKK’lı öldürüldü. Böylece operasyonda etkisiz hale getirilen toplam PKK’lı sayısı 200 oldu. Kentte bir örgüt mensubu ise güvenlik güçlerine teslim oldu.

Şırnak'taki operasyonda ise 7 örgüt üyesi etkisiz hale getirildi. Operasyonda öldürülen toplam PKK’lı sayısı 167'ye yükseldi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki operasyonda ise 6 PKK’lı öldürüldü. Etkisiz hale getirilen toplam örgüt üyesi sayısının 145 olduğu ilçede, 4 tabanca, 2 av tüfeği, 5 el bombası, 30 kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ve 7 telsiz ele geçirildi.

SIĞINAK BULUNDU

Siirt'in Eruh ilçesindeki operasyonda örgüt üyelerince kullanılan sığınak tespit edildi. Burada yapılan aramalarda 2 el bombası, 5 roketatar mühimmatı, uzun namlululu silahlara ait 511 fişek, biri gece görüş özelliğine sahip iki dürbün, güneş paneli, telsiz, akü ile çok sayıda örgütsel doküman, giyim ve hayati malzemeler ele geçirildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2016, 15:45
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48