banner39

Ucube rezidanstan ilginç ilan

Tarihi silueti bozan rezidansları inşa eden şirket yeni yıl ilanlarında İstanbul siluetini kullandı!

Genel 30.12.2011, 11:40 30.12.2011, 16:31
Ucube rezidanstan ilginç ilan

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yedikule'de yaptığı rezidanslarla İstanbul'un siluetini bozan Astay Gayrimenkul'un 2012 yılını kutlamak için yayımladığı ilanlarda İstanbul silueti fotoğraflarına yer vermesi tepkiyle karşılandı.

Astay Gayrımenkul'un yayımladığı ilanlarda İstanbul siluetinin fotoğrafının altında "Güzelliklerin 2012'de de sürmesi, yeni güzelliklerle çoğalması dileğiyle..." notu yer alıyor.

Söz konusu şirket bu fotoğrafla inşa ettiği rezidansların silueti bozmadığını iddia ediyor fakat ilandaki fotoğrafın Sarayburnu açıklarından çekilmesi dikat çekiyor. Şirket ilandaki fotoğrafı Harem'den çekmiş olsaydı rezidansların silueti nasıl bozduğunu farkedecekti.

Astay Gayrımenkul, siluetin bozulduğu yönündeki tartışmaların başladığı günden beri iddiaları reddediyor.

SİLUET BÖYLE DEĞİŞTİ

Bu arada İstanbul 2010 Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında ünlü fotoğraf sanatçısı Rainer Stratmann tarafından çekilen panoramik fotoğrafın bir benzeri İstanbul Sahipsiz Değil platformu tarafından çekilerek bir yıl içerisinde siluetin nasıl değiştirildiği gözler önüne serildi.

Stratmann tarafından düzenlenen panoramik fotoğraf 30 fotoğraf karesinin birleştirilmesi ile ortaya çıkarılmıştı. İstanbul Sahipsiz Değil Platformu da benzer bir teknikle tarihi yarım adanın fotoğrafını çekerek siluet tartuşmalarına son noktayı koydu. Platform tarafından hazırlanan panoramik fotoğrafta siluetin nasıl bozulduğu açıkça görülüyor.

İşte İstanbul Sahipsiz Değil Platformu tarafından düzenlenen fotoğraf:

Üstteki panoramik fotoğraf 2010'da Rainer Stratmann tarafından çekilen fotoğraf. Alttaki iki fotoğraf ise, benzer bir teknikle İstanbul Sahipsiz Değil Platformu tarafından hazırlandı.

Yorumlar (2)
gazetecx 11 yıl önce
kendisi yazmış okuyun. yenişafak 19 ekim 2008.şirketin mesut toprak'ın. sosyal yarımlarda yapıp başbakandan övgüde almıştır. m.özelde medeniyet fikrini yaşatsın bisav'da. islamcılığın kapitalizmle imtihanını en güzel o anlatırdı -eskiden- halbuki. ne oldu bunlara
hatay 11 yıl önce
aman ne büyük bir değişim. islamın dünya hakimiyeti için ne büyük bir mücadele..haber yapılacak başka bir konu kalmamış, yazık.
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?