banner15

UEFA Başkanından Fenerbahçe'ye tehdit

UEFA Başkanı Platini, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne alınmaması ile ilgili olarak soruşturma sonucunda olacakları herkesin göreceğini ifade etti

UEFA Başkanından Fenerbahçe'ye tehdit

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

"Türkiye'ye gelsem beni asarlar" açıklamasını yapan UEFA Başkanı Platini, TFF heyetiyle Viyana'da buluştuğu yemek sonrasında Fenerbahçe'yi suçlayan bir açıklama yaptı.

Edinilen bilgiye göre, bugün oynanacak olan Avusturya - Türkiye maçı öncesinde Avusturya Futbol Federasyonu Türk heyetine bir yemek verdi. 

Yemeğe UEFA Başkanı Michel Platini de katılırken, Viyana'daki buluşmada, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Başkanvekili Lütfi Arıboğan ile UEFA İcra Kurulu üyesi Şenez Erzik'in de yer aldığı kaydedildi. 

Yemeğin ardından Platini Türk medyasının sorularına cevap verdi ve Fenerbahçe'nin neden Şampiyonlar Ligi'ne alınmadığı sorusuna alaycı bir karşılık vererek; "Tüm dünya niye Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'ne almadığımızı zaten biliyor. Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne neden alınmadığını siz gerçekten bilmiyor musunuz? Soruşturma devam ediyor. Bittiğinde herkes, her şeyi tüm ayrıntılarıyla öğrenecek" açıklamasını yaptı. 

Basın mensuplarının "Neden sadece Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'ne alınmadı?" sorusuna ise, "Şampiyonlar Ligi'ne niye sadece Fenerbahçe'nin alınmadığını soruşturma bittiği zaman herkes görecek. Bizim elimizdeki veriler bunu gösteriyor" açıklamasını yaptı. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2011, 16:25
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35