banner39

UEFA'dan, Beşiktaş ve Bursaspor'a kötü haber

Beşiktaş'ın da aralarında bulunduğu, maliyet ve gelir sınırını aşması muhtemel 7 kulüp hakkında inceleme başlatıldı

Genel 25.09.2014, 21:13 25.09.2014, 21:21
UEFA'dan, Beşiktaş ve Bursaspor'a kötü haber

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), Beşiktaş'ın da aralarında bulunduğu maliyet ve gelir sınırını aşması muhtemel 7 kulüp hakkında inceleme başlattı.

UEFA Soruşturma Komisyonu, Beşiktaş'nın yanı sıra AS Monaco, AS Roma, Inter, Krasnodar, Liverpool ve Sporting Lizbon kulüpleri hakkında inceleme başlatılması kararını verdi. 

UEFA'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, bu kulüplerin, Ekim-Kasım 2014 döneminde UEFA Finansal Kontrol Kurulu'na finansal durumları hakkında ek bir izleme raporu sunması gerektiği belirtildi.

BURSASPOR'UN KATILIM PAYI ASKIYA ALINDI

UEFA ayrıca, Bursaspor'un Avrupa Ligi katılım payını finansal fair-play çerçevesinde askıya aldı.

Açıklamada bu sezon Bursaspor, CFR 1907 Cluj, FC Astra Giurgiu, FK Buducnost Podgorica ve FK Ekranas kulüplerinin Avrupa Ligi katılım paylarının vadesi geçmiş borçlarından dolayı askıya alındığı belirtildi.

Kulüplerin katılım paylarının askıya alınma işleminin, diğer kulüplere, çalışanlara ve vergi borçları nedeniyle gerçekleştiği kaydedildi.

Açıklamada, askıya alma kararının kesin olmadığı ve Aralık 2014'e kadar değerlendirme yapılarak, bu 5 kulüp hakkında kesin karara varılacağı belirtildi.

Kaynak: AA

 

 

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?