banner15

UEFA'dan 'Feneri' eleyin' talebi!

UEFA Türkiye Futbol Federasyonu'ndan soruşturmada adı geçen takımların Avrupa Kupası maçlarından men edilmesini istedi

UEFA'dan 'Feneri' eleyin' talebi!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Şike iddialarıyla ilgili soruşturmayı yakından takip ettiğini açıklayan UEFA, Türkiye Futbol Federasyonu ile temasa geçerek, soruşturmada adı geçen takımların Avrupa Kupası maçlarından men edilmesini istedi.

Radikal Gazetesi'nin haberine göre UEFA, bu talebin Federasyon tarafından karşılanmaması halinde kendilerinin böyle bir karar almak durumunda olduklarını da Futbol Federasyonu’na iletti.

TOPU FENERBAHÇE'YE ATTI

Bu gelişme üzerine toplanan Mehmet Ali Aydınlar ve ekibi, herhangi bir men kararı almaktansa topu soruşturmada adı en çok geçen kulüp olan Fenerbahçe’ye atmayı tercih etti. Federasyon, Fenerbahçe yönetimi ile temasa geçerek “UEFA, kupalardan men edilmenizi istiyor. Yönetim olarak toplanarak Avrupa kupalarına katılmayacağınıza ilişkin karar alın” talebinde bulundu.

FENERBAHÇE YÖNETİMİ İDDİALARI KABUL ETMEDİ

Federasyonun bu talebini değerlendirmek için toplanan Fenerbahçe yönetimi, “Biz herhangi bir suçumuz olduğunu düşünmüyoruz. Dolayısıyla da bize atfedilen bu iddiaları kabul etmiyoruz. Bu sebeple de Şampiyonlar Ligi’ne katılmak için bir engel yok” kararını aldı. Sarı-Lacivertliler, aldıkları kararı, Futbol Federasyonu’na da iletti.

İKİ YOL KALDI

Kamuoyundan gelebilecek tepkiler nedeniyle kararı Fenerbahçe Yönetimi’ne bırakan Futbol Federasyonu’nun Sarı-Lacivertlilerden aldığı bu yanıt sonrasında önünde iki yol kaldı. Ya daha önce verdiği karardan dönüp, Devler Ligi kuraları çekilmeden Fenerbahçe’nin Avrupa Kupaları’na gidemeyeceğini açıklayacak ya da UEFA’nın vereceği kararı bekleyecek. Zaten önceki gün Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Aydınlar ve soruşturmayı yürüten savcı Mehmet Berk’le görüşen UEFA Disiplin Başmüfettişi Pierre Cornu de bu konuda fikir sahibi olmak için İstanbul’a gelmişti.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2011, 16:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35