Uluslararası Rohingya Merkezi İstanbul'da şube açtı

Uluslararası Rohingya Merkezinin İstanbul şubesi olarak faaliyet gösterecek "Müslüman Rohingya Halkıyla Yardımlaşma Derneği" açıldı.

Genel 17.08.2015, 00:37 17.08.2015, 08:51
Uluslararası Rohingya Merkezi İstanbul'da şube açtı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Uluslararası Rohingya Merkezi, "Müslüman Rohingya Halkıyla Yardımlaşma Derneği"ni İstanbul'da açtı.

Derneğin açılışı dolayısıyla düzenlenen toplantıya, Uluslararası Rohingya Merkezi Başkanı Abdullah Bin Salama Marof ile çeşitli müslüman ülkelerden sivil toplum temsilcileri katıldı.

Arakan'daki Müslümanların durumunu anlatan kısa bir filmin gösterildiği toplantıda, bölgede yaşanan sorunların çözümüne ilişkin görüşler ele alındı.

Uluslararası Rohingya Merkezi Başkanı Marof, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Arakan'a gerçekleştirdiği ziyaretten çok etkilendiklerini belirterek, Türkiye halkının, Rohingyalı Müslümanların yanında olabileceğine inandıkları için Türkiye'de bir şube açmaya karar verdiklerini anlattı.

Türkiye'nin yakın geçmişte, Rohingya'dan kaçmaya çalışan mültecilerin deniz ortasında kalmasıyla yaşanan mülteci krizine müdahale ettiğini anımsatan Marof, kuruluş aşaması tamamlanan Müslüman Rohingya Halkıyla Yardımlaşma Derneğinin Rohingyalı Müslümanlara destek sağlanması için çaba göstereceğini söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?