banner39

Umre mevsimi Cuma günü başlıyor

Cuma günü başlayacak umre mevsimi için gerekli hazırlıkların tamamlandığı ve Kabe'nin çevresini genişletme çalışmalarının devam ettiği açıklandı

Genel 18.12.2012, 14:41 18.12.2012, 14:41
Umre mevsimi Cuma günü başlıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suudi Arabistan Hac Bakanı Dr. Bender Haccar, Cuma günü başlayacak umre mevsimi için hazırlıkların tamamlandığını vurgulayarak, ''Umre kaydı için Suudi Arabistan büyükelçiliği ve konsolosluklarına yapılan müracaatlar, elektronik ortamda yapılacak. Bunun, kayıt işlemlerine büyük bir hız kazandırması bekleniyor'' dedi.

Kabe'nin çevresinde devam eden genişletme çalışmalarına da değinen Bakan Haccar, ''Tavaf alanının zemininde yapılan genişletme çalışmalarının, hac mevsimine kadar tamamlanması planlanıyor'' diye konuştu.

Bakan Haccar, genişletme öncesi tavaf alanında saatte 45 bin kişi ibadet edebilirken, alanın genişletilme çalışmalarının tamamlanmasının ardından bu sayının 130 bine yükseleceğini kaydetti. Haccar ''Genişletme çalışmalarının ardından, tavaf alanı 4 milyon ziyaretçiyi ağırlayabilecek'' ifadesini kullandı.

Hac Bakanı, Mekke'deki yenileme ve genişletme projesi için 27 milyar dolarlık bütçenin ayrıldığını hatırlattı.

Suudi Arabistan Kralı Abdullah, Kabe'nin tavaf alanındaki genişletme projesini bir Türk şirketine vermişti. Şirket, 400 işçiyle yürüttüğü çalışmalarını, yaklaşık 3 yılda bitirmeyi öngörüyor.

banner53
Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?