banner39

UNICEF Suriyeli çocukları hatırladı

BM Çocuklara Yardım Fonu UNICEF, iç savaşın pençesindeki Suriye'nin Humus kentindeki kadın ve çocukların korunması çağrısında bulundu.

Genel 03.08.2013, 18:34 03.08.2013, 18:36
UNICEF Suriyeli çocukları hatırladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

BM Çocuklara Yardım Fonu UNICEF yazılı açıklamasında, ülkenin orta kesimlerindeki Humus kentinde, yeni inşa edilen barikatların kadın ve çocuklara yardım ulaştırılmasını daha da güçleştirdiğini belirtti.

Kentte yaklaşık 400 bin sivilin bulunduğunu açıklayan UNICEF, muhaliflerden ve rejim güçlerinden yardımların ulaştırılmasına engel olmamalarını istedi.

Açıklamada, Humus'ta kadın ve çocukların durumunun hızla kötüleştiği vurgulandı.

UNICEF Genel Müdürü Anthony Lake, kentte yaklaşık 400 bin kişinin başka bölgelerden kaçarak batıdaki Vaer mahallesine sığındığını ve burada, yıkık evlerde, okullarda ve kamu binalarında yaşadığına dikkati çekti.

Taraflara kadınların ve çocukların güvenliğinin sağlanması çağrısında bulunan Lake, mahallede durumun kötüleştiğini, çatışmaların ve havan topu saldırılarının can aldığını belirtti.

Lake, bölgede, sebze, süt ve temel gıda maddelerinin çok az miktarda bulunduğunu, acil yardım stoklarının birkaç güne kadar biteceğini ifade etti.

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?