banner39

Üsküdar'da 'sivil din eğitimi' paneli

YEKDER tarafından düzenlenen panel ve çalıştayda sivil din eğitimi birçok yönüyle ele alınacak

Genel 17.11.2016, 13:03 17.11.2016, 13:03
Üsküdar'da 'sivil din eğitimi' paneli

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sivil Din eğitiminde STK ve devletin rolleri Üsküdar’da yapılacak panel ve çalıştaydan oluşan etkinlikte masaya yatırılacak.

Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER) tarafından düzenlenecek Sivil Din Eğitimi Çalıştayı’nda din eğitimi birçok yönüyle ele alınacak. 26 Kasım 2016 Cumartesi günü Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlenecek panelin ardından dernek merkezinde üç oturumlu bir çalıştay gerçekleştirilecek.

15 Temmuz sonrasında yoğun olarak gündeme gelen “Sivil Din Eğitimi” alanında yapmış olduğu çalışmalarla tanınan YEKDER’in düzenlediği etkinlik “Geçmişten Günümüze Türkiye’de Sivil Kuruluşlar ve Din Eğitimi” başlıklı panel ile başlayacak. Başbakanlık Başdanışmanı Necdet Subaşı, YEKDER Yönetim Kurulu Üyesi Kurtuluş Öztürk ve araştırmacı yazar Erol Erdoğan’ın konuşmacı olarak yer alacağı panel saat 10.00-12.30 arasında Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Panel konuyla ilgili tüm katılımcılara açık olacak.

Dernek merkezinde saat 14.30-18.30 saatleri arasında düzenlenecek çalıştay ise üç oturumda gerçekleştirilecek. Sivil din eğitiminde dünya örnekleri, alternatif din eğitimi programlarının durumu ve geleceği, din eğitimi faaliyetlerinde Cemaat ve Sivil Toplum Kuruluşları ile devletin rolleri, işbirliği ve sınırları gibi meselelerin tartışılacağı oturumlara davetliler katılacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?