banner39

Valilik: 142 kişi gözaltında, 90 yaralı var

İstanbul Valiliği, olaylı 1 Mayıs kutlamalarında 142 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. 19’u polis, 90 kişi de yaralı...

Genel 01.05.2014, 19:02 01.05.2014, 19:02
Valilik: 142 kişi gözaltında, 90 yaralı var

İstanbul Valiliği, sabah saatlerinden itibaren polisle çatışmaya giren göstericilere yapılan müdahalelerde, 142 kişinin gözaltına alındığını belirterek, 19'u polis memuru olmak üzere toplam 90 kişinin tedavi edilmek üzere hastanelere intikal ettiğini, 23 vatandaşın da halen hastanede olduğunu bildirdi.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kapsamında kamu düzenini bozan yasadışı eylemlerde 19'u polis memuru olmak üzere toplam 90 kişinin tedavi görmek üzere hastanelere intikal ettiği belirtildi.

Halen 23 vatandaşın hastanede müşahade altında tutulduğu ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kutlamalar için yapılan müracaatlara Valiliğimiz tarafından Yenikapı yönünde gerekli izin verilmiş ve 300 otobüsün de ulaşımı kolaylaştırmak üzere tahsis edildiği bildirilmiştir. Ancak Taksim ısrarı doğrultusunda sabah 08.00'dan itibaren şehrin muhtelif yerlerinde polisle çatışmaya girilmiş ve yapılan müdahalelerde güvenlik güçleri ile çatışmaya giren farklı yapılarda eylemci gruplara mensup 142 eylemci gözaltına alınmış olup, haklarında adli makamlarca yasal işlemler başlatılmıştır. Ayrıca emniyet güçlerimiz tarafından yapılan kontrollerde 8 el yapımı bomba ile birlikte bol miktarda eylemlerde kullanılmak üzere hazırlanan malzeme ve molotof ele geçirilmiştir. Saat 14.00 itibarıyla trafik akımı ile ilgili alınan kısıtlayıcı tedbirler çok büyük oranda kaldırılarak ulaşımda normal seyre dönülmüştür."

ULAŞIMDA SON DURUM

İstanbul Valiliği, tramvay ve metrobüs seferlerinin yeniden başladığını duyurdu.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada: 'Ulaşıma kapalı olan Topkapı-Eminönü arası tramway seferleri ile Topkapı-Söğütlüçeşme arası metrobüs seferleri ulaşıma açılmıştır' denildi.

İstanbul'da 1 Mayıs nedeniyle trafiğe kapatılan yollar, trafiğe açılmaya başladı. Beşiktaş Dolmabahçe Caddesi ve Barbaros Bulvarı tamamen trafiğe açıldı.

Saat 16:00'dan itibaren trafiğe kapalı olan Unkapanı Köprüsü de ulaşıma açıldı.

Kaynak: AA

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?