Van'da bomba yüklü kamyonet bulundu

Erciş- Patnos Karayolu’nda durdurulan kamyonette çok sayıda sanayi tüpü kullanılarak hazırlanan bomba ele geçirildi

Genel 20.04.2016, 11:22 20.04.2016, 11:53
Van'da bomba yüklü kamyonet bulundu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Van'ın Erciş ilçesinde bomba yüklü olduğu belirtilen bir kamyonet güvenlik güçleri tarafından durduruldu. Kamyonet çevresinde önlem alınırken, Erciş- Patnos Karayolu trafiğe kapatıldı.

Sabahın erken saatlerinde tali bir yoldan gelerek Erciş- Patnos Karayolu'na çıkan kamyonet, 7'inci kilometrede bulunan Nişancı Köyü yakınlarında durduruldu. Karayolu araç trafiğine kapatılıp çevrede geniş önlem alındı. Olay yerine ise çok sayıda zırhlı araç ve bomba imha uzmanı ekipler çağrıldı.

Güvenlik önlemleri ile tamamen kapatılan bölgeye kimse yaklaştırılmazken, bomba yüklü olduğu belirtilen kamyonet ile Kocapınar Jandarma Karakolu arasında ise yaklaşık 3 kilometrelik bir mesafenin bulunduğu belirtildi.

Kamyonetin, güvenlik güçleri tarafından önceden takibe alındığı öne sürülürken, konuyla ilgili yetkili makamlar tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

Sabaha karşı saat 03.00'de yakalanan aracın daha önce takipte olduğu ve kapan atılarak durdurulduğu belirtildi. Aracın içerisinde ise 24 adet sanayi tüpü bulunduğu ayrıca bu tüplerin de bomba ile güçlendirildiği belirtiliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?